...

Wędkarski Świat

setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Narew – Zalew Zegrzyński – Pułtusk ( cofka)

W narwiańskiej części Zalewu Zegrzyńskiego łączą się trzy wodne światy: rzeki, zaporówki i jeziora.

Cofka Zalewu Zegrzyńskiego rozpoczyna się powyżej mostu w Wierzbicy i ciągnie w górę rzeki prawie do Pułtuska. Rzeka płynie spokojnie i szeroko. Średnia głębokość wynosi około 3 m, ale w rejonie starego koryta bywa nawet dwukrotnie większa. Znaleźć tu można łowiska typowo rzeczne, w których uciąg jest odczuwalny, a także miejsca dla jeziorowych metod wędkowania. Te pierwsze to przede wszystkim słynne wyspy pod mostem w Wierzbicy, z których można obłowić stare koryto Narwi. Łowi się tu przede wszystkim leszcze, ale niespodzianką może być także karp. Dobrym miejscem jest też stara, betonowo-kamienna opaska na wysokości wsi Łacha, gdzie również można dosięgnąć wędką głębszej rynny. Z racji wolnego nurtu zastosowanie znajdzie lekki feeder z niezbyt ciężkim koszyczkiem zanętowym. Leżące poza głównym nurtem płycizny obficie porośnięte są roślinnością wodną, która jest doskonałym siedliskiem karpi, linów i karasi. Takie miejsca znajdują się prawie wzdłuż całego zachodniego brzegu Narwi.

Na opisywanym odcinku nie brakuje dobrych spinningowych miejsc. Szczupaków najlepiej poszukać w rejonie kapelonów, uskoków dna oraz starego koryta. Dobre wyniki przynoszą przynęty powierzchniowe, a z tradycyjnych wabików – obrotówki. Okoni można poszukać w zakolach czy w rejonie umocnień brzegu. Sandacze łowi się głównie na starym korycie Narwi. Najlepsze łowiska tej ryby znajdują się w rejonie Wierzbicy, Dzierżenina i Pogorzelca.

Sekret łowiska

W lipcu i sierpniu właśnie tutaj można znaleźć sandacze, które przenoszą się w górę rzeki z Zalewu.

Informacje

Gospodarzem wody jest Okręg Mazowiecki PZW. Łodzie oraz noclegi można znaleźć
w stanicach PZW w Serocku, tel. (22) 782 76 13, w Pogorzelcu, tel. (23) 691 04 10, oraz w OW Szambelan we wsi Łacha, tel. (22) 782 73 26.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.