Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Odra od Łysogórek do Starej Rudnicy

Odra na tym odcinku ma charakterystyczny dla siebie klimat, choć mniej niż na innych odcinkach spotkamy tu opasek. Liczne są za to starorzecza, gęsto ułożone ostrogi. Odrę z prawej strony zasila rzeczka Busznia.

Z drapieżników dominują szczupaki. Dyżurnego szczupaka spotkamy praktycznie przy każdej ostrodze – zarówno na napływie, jak i w warkoczu, a także u nasady ostrogi i zanurtowym spadzie łachy poniżej główek. Liczne są też bolenie, które w większej liczbie buszują przy kilku rozmytych, długich ostrogach. Wieczorny marsz po wysokich główkach może przynieść wprawnemu spinningiście kilka boleni. Okolice mostu w Siekierkach – w połowie odcinka – zamieszkują sandacze oraz bolenie i sumki, najczęściej niewielkie. Charakter brzegu sprzyja wędkarzom gruntowym i spinningistom. Zwolennicy laski raczej nie mają tu czego szukać. Jest kilka ukrytych w trzcinach opasek z trudnym dojściem, przy których warto zapolować na jazie, a jeśli przy opasce płynie więcej wody – również na sandacze. Podstawową rybą gruntowych wędkarzy jest leszcz i płoć, choć obecność starorzeczy sprawia, że i lin czasem melduje się na zestawach. Najlepszy dojazd do rzeki jest od strony Rudnicy. Trzeba wjechać na asfaltową drogę przy remizie strażackiej. Prowadzi ona do zjazdu, z którego bez problemu zwodujemy niewielką łódź. Zaletą tego odcinka jest spokój – zarówno na wodzie, jak i na brzegach. Z łodzi nie łowi praktycznie nikt, a na brzegu bez problemu znajdziemy głęboką i rybną ostrogę.

Sekrety łowiska

Tutejsze drapieżniki najbardziej lubią przynęty w kolorach naturalnych, czyli imitujących płoć lub okonia.

Informacje

Gospodarzem wody jest Spółdzielnia Rybacka Regalica. Zezwolenie można wydrukować z Internetu. Jednodniowe kosztuje …….., a trzydniowe – … Niedrogi nocleg (z posiłkami) znajdziemy w Starych Łysogórkach u pani Teresy lub w zajeździe Odra

Dane łowiska
W okolicy