...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Kamienna poniżej Brodów Iłżeckich

Kamienna to lewobrzeżny dopływ Wisły. Płynąc w większości przez województwo świętokrzyski, wielokrotnie zmienia swoje oblicze. Zbiornik Brody Iłżeckie ma ogromny wpływ na rybostan rzeki poniżej.

Zbiornik ten zasila Kamienną w ryby po każdej wielkiej czy powodziowej wodzie. Jest to najlepszy czas połowów na tym odcinku. Odcinek za Brodami to królestwo kleni i jazi. Długie, szerokie płanie, bystrza i przelewy gwarantują bytowanie tych ryb. Z białorybu spotkamy te same gatunki co w zbiorniku: leszcze, płocie, ukleje, a nawet karpie. Wiosną na bolonkę można pięknie połowić. W zanęcone miejsce licznie przypływają ryby. Im grubsza zanęta, tym większe sztuki można zwabić. Z zębatych drapieżników numerem jeden jest szczupak. Dobrze zaaklimatyzował się tu również sandacz. Sandacze łowione są na żywca przy okazji polowania na szczupaki. Niektóre odcinki śmiało można odwiedzać z lekkim feederem z koszyczkiem zanętowym. Spora ilość białej ryby sprawi, że nie będziemy się nudzić. Muszkarze też będą mieli pełne ręce roboty. Wspomniane klenie i jazie chętnie atakują nieduże streamerki prowadzone łukiem pod powierzchnią wody czy morka muchę. W Ostrowcu Świętokrzyskim można połowić przez cały rok. Miejskie odcinki rzek mają to do siebie, że ryby się ich trzymają. Zimą można na ochotkę połowić pięknych płoci, na wiosnę jazi, leszczy. Niżej, w okolicach Bałtowa, często można spotkać kajakarzy. Wiosną należy pamiętać o chlebku. To zabójcza przynęta na tej wodzie. Z kolei zimową przynętą numer jeden jest ochotka. Nie oprą się jej żadne karpiowate. Gdy mamy zamiar używać zanęty, warto dodać do niej ochotkę zanętową.

Sekrety łowiska

Klenie i jazie dobrze biorą na małe woblerki. Sprowadzane po łuku są łakomym kąskiem. Szczupaki i sandacze najczęściej poławiane są na małe żywce. Można trafić je również na przynęty gumowe.

Informacje:

Kamienna zarządzana jest przez PZW Kielce, tel. 41 368 07 22. Zapora zbiornika Brody Iłżeckie znajduje się w miejscowości Brody. Rzeka płynie w pobliżu trasy Ostrowiec Świętokrzyski–Radom.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.