Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Piachy w Skarżysku Kamiennej

Piachy to kompleks dwóch zbiorników w piaszczystej dolinie na obrzeżach Skarżyska Kamiennej. Czysta woda i mnóstwo roślinności wodnej są nie lada wyzwaniem dla wędkarzy chcących popróbować tu swoich sił.

Zbiorniki są zarośnięte prawie w całości. Jedynie przybrzeżne strefy są miejscami wolne od roślin. Wędkarze często przygotowują sobie łowiska wygrabiając zielsko. To świetny sposób na walkę z roślinami, ale też i dobra forma nęcenia – w takich miejscach warto usiąść z wędką tuż po wygrabieniu, gdyż ryby przypływają, aby nażreć się wypłukanych robali. No i nie zaczepiamy zestawami o zielska.

Piachy to królestwo linów, amurów, karpi, które łowione często są na kukurydzę. Zasiadki poprzedza kilkudniowe nęcenie. Liny lubią rosówki. Zasiadkę można poprzedzić kilkudniowym nęceniem kawałkami tych robaków. Amury odwiedzają miejsca nęcone gotowana kukurydzą i to jest chyba najlepsza przynęta na nie. Na bata lub tyczkę można połowić duże ilości płoci. Niestety, przeważają drobne sztuki. Grube płocie wymagają bardziej starannego przygotowania łowiska. Można je przyzwyczaić do pęczaku. To dobra, selektywna przynęta.

Zielsko jest świetnym schronieniem dla drapieżników i czyni je trudnymi do złowienia. Szczupaki łowione są najczęściej na żywca w oczkach wolnych od roślin. Z lekkim spinningiem warto pochodzić za okoniami. Przeważają średnie sztuki. Rzadko można trafić garbuska.

Na Piachach warto być cicho. Mam wrażenie, że ryby tu są dzikie i bardzo płochliwe. Jest to taka oaza spokoju. Łowisko ma duży potencjał, ale moim zdaniem jest on niewykorzystany przez gospodarza wody.

Sekrety łowienia:

Dobrą przynętą na szczupaki są tu poppery – bezsterowe woblery chlapiące po powierzchni. Brania są niesamowicie widowiskowe.

Informacje:

Gospodarzem zbiornika jest Okręg PZW w Kielcach, tel. (41) 368 07 22. Zbiornik znajduje się niedaleko trasy E7 Skarżysko Kamienna – Kielce. Z lokalnej drogi Suchedniów–Skarżysko skręcamy w stronę Rejowa, a następnie w żużlową drogę koło stadionu MKS Granat, prowadzącą prawie pod sam zbiornik.

Dane łowiska
W okolicy