Rzeka Brda w okolicach Sąpolna

Jest to bardzo interesujący odcinek Brdy z licznymi głębokimi dołkami i ciekawymi zakrętami, na których można złowić większą rybę.

Brda płynie na tym odcinku głównie w otoczeniu pól i wysokich trzcin, tylko jeden niewielki fragment rzeki otoczony jest lasem. Występuje tu pstrąg potokowy, a latem, gdy temperatura wody wzrasta, można złowić także płocie, krąpie, ukleje i okonie. Potokowce atakują wszelkiego rodzaju obrotówki i mniejsze gumy. Na leśnym odcinku występują głębokie dołki, które zamieszkują duże pstrągi. Można je spotkać także za większymi kamieniami, wśród roślinności wodnej oraz za zwalonymi drzewami. Odcinek Brdy otoczony polami i trzcinami nie jest tak ciekawy jak leśny fragment, ale tu także możemy złowić ładne ryby. Najlepszy czas na łowienie pstrągów przypada na miesiące od marca do końca sierpnia. Biorą zazwyczaj w godzinach rannych.

Sekrety łowiska

Najskuteczniejsze są obrotówki w biało-czerwone paski oraz czarne w żółte kropki. Pstrągi chętnie zaatakują również blaszki koloru miedzianego.

Informacje

Brda na tym odcinku należy do Okręgu PZW Słupsk. Aby tam dojechać, należy skręcić w polną drogę w Sąpolnie i zatrzymać się koło mostu. Potem trzeba iść w górę rzeki.

Dane łowiska
W okolicy
Autorzy