...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Maróz

Maróz jest jednym z najpiękniejszych jezior w okolicy Olsztyna. Ma powierzchnię 332 ha i maksymalną głębokość ponad 40 m.

Maróz charakteryzuje się krystalicznie czystą wodą i twardym, piaszczystym dnem. Tylko miejscami można znaleźć muł i miękkie dno. Ma podłużny kształt. Jest przepięknie położone, prawie całe jest otoczone gęstym, mieszanym lasem, który broni dostępu do brzegu. Dlatego najlepiej nastawić się na łowienie z łodzi lub nielicznych pomostów znajdujących się przy ośrodkach.

Mimo że jezioro nie ma wśród wędkarzy najlepszej opinii, zdarzają się okresy, w których można dobrze połowić. Wędkarze łowią najczęściej sporo średniej wielkości płoci i leszczy. Najlepiej szukać ich przy trzcinach i na kilkumetrowych spadach przy brzegu. Trzeba zastosować selektywne przynęty – czerwone robaki, duże pęczki białych, kukurydzę i najlepiej kilkudniowe nęcenie. Okonie dobrze biorą na niewielkie gumki w najbardziej popularnych kolorach – motor oil i denaturat, podane metodą bocznego troka. Oprócz okoni łowi się szczupaki, choć zazwyczaj są to ryby okołowymiarowe. Warto łowić na duże błystki i woblery. Przyłowem podczas łowienia na żywca może być węgorz. Węgorze trafiają się głównie w południowej części jeziora, gdzie uchodzi rzeka Marózka.

Oprócz walorów wędkarskich można znaleźć tu doskonałe warunki do rodzinnego wypoczynku w ciszy i spokoju. Nad jeziorem znajduje się kilka ośrodków wypoczynkowy, m.in. „Wiatraki” w Marózku oraz WDW „Warmia” w Waplewie.

Sekret łowiska

Gdy zawodzi metoda bocznego troka, warto kusić okonie klasycznym prowadzeniem
z opadu.

Informacje:

Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki Spółka z o.o. Zezwolenia można kupić w pobliskich Szwaderkach lub w sklepach wędkarskich w Olsztynie, Nidzicy, jak również drogą internetową. Koszt zezwolenia na połów z łodzi i z brzegu
w 2012 roku: 3 dni – 40 zł, 7 dni – 60 zł. Dodatkowo obowiązuje opłata 60 zł za połów w nocy. Obowiązuje zakaz używanie silników spalinowych.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.