Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Odra we Wrocławiu poniżej Mostu Pomorskiego Południowego

 

Wrocławscy wędkarze rybne łowiska mają pod nosem. Co prawda, industrialny charakter miejskiego odcinka Odry nie zachęca do wędkarskiej rekreacji, ale dobre wyniki równoważą doznania estetyczne.

Takim łowiskiem jest kilkusetmetrowy odcinek Odry we Wrocławiu, pomiędzy Mostem Pomorskim Południowym a Mostem Sikorskiego. Polecam lewy brzeg rzeki. Łowisko jest zróżnicowane pod względem siły nurtu. Im bliżej elektrowni wodnej znajdującej się poniżej Mostu Pomorskiego Południowego, tym woda płynie szybciej, ale przy Moście Sikorskiego płynie już leniwie. Na całym odcinku królują duże jazie, klenie, leszcze i potężne bolenie. Coraz częstszym przyłowem są piękne brzany i świnki. Skuteczne są wszelkie metody spławikowe i gruntowe, a także spinning.

Wczesną wiosną godne uwagi są duże płocie. Odrzańskie płocie to prawdziwa ozdoba tej rzeki. Na przełomie czerwca i lipca warto nastawić się na klenie – biorą dobrze na czereśnie i pijawki. Spinningiści polują tutaj głównie na wszędobylskie bolenie, co nie znaczy, że są one łatwe do przechytrzenia. Jednak warto pochodzić za boleniem, bo trafiają się piękne sztuki. Najpopularniejszymi przynętami są woblery, ale warto posłać do wody również smukłą wahadłówkę. Niektórzy wędkarze nastawiają się na szczupaki i sandacze, lecz łowione ryby nie są okazami.

Sekrety łowiska: Najskuteczniejszą metodą na białoryb jest gruntówka z koszyczkiem zanętowym wypełnionym płatkami owsianymi, z kuleczką styropianu na haczyku (metoda opisana w numerze 7/2002 WŚ)

Informacje:

Omawiany odcinek należy do Okręgu PZW Wrocław, tel. 71 344 44 01. Przy Arsenale Miejskim, tuż przy Odrze, znajdują się darmowe miejsca parkingowe.

Dane łowiska
W okolicy