Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Mołstowa – w dół od Mołstowa

Mołstowa jest obecnie najważniejszym przyrodniczo dopływem „trociowej” Regi, zastępuje bowiem dopływy znajdujące się powyżej Gryfic, odcięte dla ryb wędrownych za sprawą zapór.

Cała Mołstowa jest zaliczana do wód pstrągów i lipieni. Powyżej miejscowości Mołstowo można wędkować od 1 stycznia do końca sierpnia, natomiast poniżej Mołstowa – do końca września, używając spinningu. Pozostałe miesiące to czas sztucznej muchy, na którą można skusić lipienie lub tęczaki. Mimo że była regulowana, w dużym stopniu odzyskała charakter dzikiej rzeki. Jest kręta, pełna zwałek, rynien i dołów. Do jej wód wstępuje wiele tarlaków troci i łososi i te dwa gatunki są głównym obiektem zainteresowania wędkarzy. Oprócz tych salmonidów w Mostowej możemy spotkać ładne tęczaki oraz lipienie, natomiast w głębokich dołach zamiast troci – pięknego potoka. Brzegi rzeki są na tym odcinku dogodne do wędkowania, jedynie odcinek przy ujściu do Regi może być niedostępny przy wyższych stanach wody. Pewną trudność sprawiają miejscami zwarte zarośla, dość skutecznie chroniące część rzeki przed wędkarską presją. Takie mateczniki są potrzebne każdej wodzie. Nie wolno ich niszczyć.

Z przynęt doskonale sprawdzają się obrotówki, ale odstępstwo od tej zasady może zaskoczyć piękną rybą.

Sekrety łowiska

Kiedy na brzegu licznie spotykane są małe żabki, warto spróbować na tandemik obrota z gumową imitacją. W czerwcu można trafić na piękne wyloty jętek majowych. Warto wówczas być nad Mołstową z muchówką. W okolicach ujścia do Regi często stoi dyżurny srebrniak.

Informacje

Gospodarzem wody jest ZO PZW Szczecin. Dojazd drogą Trzebiatów–Brojce. Samochód lepiej pozostawić u któregoś z gospodarzy w Bielikowie lub w Mołstowie.

Dane łowiska
Właściciel
PZW Szczecin
Województwo
Powiat
W okolicy