Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Czaple

Jezioro Czaple znajduje się w Sieciechowie. Jest największym jeziorem w powiecie kozienickim.

Malowniczo położony zbiornik ma powierzchnię ponad 17 ha i w większości otoczony jest polami. Więcej stanowisk wędkarskich znajduje się po stronie północnej, ale dojazd do nich jest często utrudniony, zwłaszcza po deszczu. Polna droga prowadząca do wody staje się wtedy bardzo grząska. Natomiast od strony miasta znajduje się niewielka plaża, a przy niej molo. Jesienią można łowić tu szczupaki. Jako przynęty warto użyć woblera lub jasnej, średniej wielkości gumy. Na okonie można zarzucić małego żywczyka w pobliże grążeli. Pasiaki łowi się również na paprochy, a zimą na mormyszkę. Na jeziorze możemy korzystać ze środków pływających i uganiać się za sandaczami lub większymi okoniami. Latem warto ustawić łódkę na krańcu wynurzonej roślinności wodnej i łowić płotki i krąpiki. Z kolei jeśli przez kilka dni zanęcimy wybrane miejsce, np. pęczakiem lub kukurydzą, to możemy liczyć na brania większych płoci, leszczy lub lina. Często spotyka się wędkarzy, którzy łowią karpie na spławik lub na grunt. Na łowisku znajduje się kilka niewielkich kładek, z których korzystają wędkarze łowiący na spławik i na spinning. Spinningiści mogą z nich obłowić otwartą wodę i fragmenty jeziora za grążelami. W słoneczne dni czysta woda w zbiorniku pozwala na obserwację pływających tuż pod powierzchnią ryb. Z mola lub kładek możemy zobaczyć niewielkie ławice okoni lub płotek. Często zdarza się, że za prowadzonym małym twisterkiem goni okoń, który w ostatniej chwili rezygnuje z ataku.

Sekrety:

Od strony miasteczka brzeg jest mniej dostępny, dlatego wędkarze dysponujący łódką mogą dokładniej spenetrować ten fragment jeziora.

Informacje:

Właścicielem łowiska jest Okręg Radom PZW. Jadąc od Kozienic w stronę Sieciechowa warto skierować się na Łoje, a po paruset metrach skręcić w prawo w polną drogę – nią dotrzemy do brzegu północnego.

Dane łowiska
W okolicy