Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Buchta

Na lewym brzegu Narwi, między Dębem i Nowym Dworem Mazowieckim, znajduje się bardzo ciekawe i kameralne łowisko.

Buchta, jak potocznie nazywają to miejsce wędkarze, jest wciąż połączonym z Narwią starorzeczem. Podłużna odnoga ma kilkaset metrów długości, a w najszerszym miejscu kilkadziesiąt metrów szerokości. Woda jest bardzo malownicza i kameralnie położona. Starorzecze otaczają drzewa, łąki i trzciny. W wielu miejscach jest dogodny dostęp do wody. Można nawet dojechać samochodem. Łowisko stwarza dobre warunki do wszystkich metod połowu. Z ryb drapieżnych dominuje szczupak, choć najczęściej łowi się ryby do około 60 cm. Na najlepsze brania można liczyć wiosną i jesienią. Często łowiący na żywca mają lepsze wyniki niż spinningiści. Oprócz szczupaków w łowisku występują przede wszystkim okonie, płocie, wzdręgi i liny.

W bezpośrednim sąsiedztwie Buchty można znaleźć również ciekawe rzeczne łowiska. Poniżej połączenia starorzecza z rzeką rozciąga się wygodny, piaszczysty brzeg. Tu znajduje się wiele miejsc ze spokojną wodą pełną powalonych drzew. Łowi się zarówno ryby spokojnego żeru, jak i drapieżniki. Tu także można dojechać samochodem, jest też miejsce na rozbicie namiotu.

Okolice ujścia starorzecza warto obłowić również z łodzi. Tym bardziej że na drugim brzegu rzeki w Czarnowie znajduje się przystań Koła PZW nr 1, w której można wypożyczyć łódkę.

Sekret łowiska

Zimą łowisko jest bardzo popularne wśród łowiących spod lodu, którzy o tej porze roku odnoszą znaczne sukcesy.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest Okręg Mazowiecki PZW. Dojazd od strony jeziora Góra lub od miejscowości Topolina. Mniej więcej w połowie drogi znajduje się dogodny przejazd przez wał.

Dane łowiska
W okolicy