Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Cyblin

Jezioro Cyblin

Cyblin to małe jeziorko otoczone lasem, pozbawione niemal zupełnie presji wędkarskiej. W porównaniu z innymi akwenami Pojezierza Poznańskiego wygląda jak kałuża.

Jezioro Cyblin znajduje się w sąsiedztwie miejscowości Łucjanowo (powiat szamotulski). Powierzchnia zbiornika to zaledwie 8 ha, ale zadziwić może jego głębokość – w niektórych miejscach nawet 17 m. Wokół akwenu rośnie wysoki las. Najlepszą porą na odwiedzenie łowiska jest przede wszystkim wiosna i lato. Jezioro słynęło kiedyś z dużych karpi. Ryb tych ciągle jest sporo, lecz już bardzo rzadko trafiają się okazy. Łowisko obfituje również w leszcze, które zdradzają swoją obecność, pływając przy powierzchni wody. Jest to niesamowity widok. Ryby karpiowate najłatwiej skusić kukurydzą konserwową oraz czerwonymi robakami. Podczas połowu ryb spokojnego żeru polecam zastosowanie odległościówki lub gruntówki z koszyczkiem zanętowym. Duże głębokości wymagają ciężkiej zanęty, więc polecam ziarna gotowanej i konserwowej kukurydzy wystrzeliwane z procy. Karpie i leszcze biorą zazwyczaj już po pierwszym nęceniu. Spinningiści mogą liczyć na duże okonie, a miłą niespodzianką są średniej wielkości szczupaki, które zamiast opadu wolą przynęty prowadzone jednostajnym tempem. Dobre są obrotówki i gumy. Malownicze położenie jeziora powoduje, że wędkarze czerpią przyjemność nie tylko z wędkowania, ale także z obserwowania dzikiej przyrody.

Sekrety łowiska:

Cyblińskie szczupaki uwielbiają okoniowe przynęty. Atakują je najczęściej latem, więc w tym okresie boczny trok uzupełniam cieniutkim metalowym przyponem.

Przynęty:

Kukurydza, czerwone robaki, gumy, obrotówki

Ryby:

Karpie, leszcze, okonie, szczupaki

Informacje:

Jezioro należy do PZW Wronki, tel. (67) 754 50 05. Łowisko dostępne z brzegu i łodzi. Samochodem z łodzią dotrzemy nad sam brzeg zbiornika. W pobliskim lesie rośnie dużo grzybów.

Dane łowiska
W okolicy