Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Warta w Puszczykowie

Malownicza Warta na wysokości Puszczykowa wije się pomiędzy Wielkopolskim Parkiem Narodowym (na lewym brzegu) a Rogalińskim Parkiem Krajobrazowym (na brzegu prawym).

Opisywany odcinek Warty jest atrakcyjny nie tylko pod względem krajobrazowym, ale również wędkarskim. Za główkami na zakrętach tworzą się głębokie na 3 – 4 metry doły stanowiące doskonałe miejsca na ryby. Klatki między główkami wcinają się tam mocno w brzeg obmywany silnym prądem wstecznym. Podstawowymi rybami, które można tutaj złowić są, średnie leszcze (40 – 45 cm) i duże krąpie, niewiele ustępujące rozmiarami swym większym braciom. Spośród białych ryb występują również płocie, klenie i brzany oraz sporadycznie jazie. Dominującą przynętą jest tu biały robak. Niektórzy nęcą pęczakiem i kukurydzą.

Miejscowi wędkarze najchętniej zarzucają gruntówki z koszyczkiem zanętowym albo łowią batem na napływach. Jesienią uaktywniają się szczupaki kuszone kopytami 7 cm na główkach do 20 g oraz obrotówkami nr 2 i 3. Niestety, łowi się tu ryby nie większe niż 50 cm. Sandacze trafiają się rzadko, głównie na trupka. Na bolenie najlepiej zapolować we wrześniu. Podczas wieczornego spinningowania można złowić okazy ponad 70 cm. Jako przynęty najlepiej sprawdzają się woblery. Duża liczba okazałych boleni to namacalny dowód, że wypuszczanie ryb ma sens. Pamiętajmy o tym, łowiąc również inne gatunki ryb.

Sekrety łowiska:

W wrześniu i październiku w rynnach przy szczytach główek pojawiają się rekordowe brzany. Warto posłać tam zestaw z koszyczkiem zanętowym o masie nawet powyżej 120 g.

Informacje:

Warta w Puszczykowie podlega pod Okręg PZW w Poznaniu, tel. 61 82 90 534. Na miejsce można dojechać pociągiem do dworca w Puszczykowie lub samochodem kierując się do ulicy Adama Wodziczki.

Dane łowiska
W okolicy