...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Lubosina Mała

Lubosina Mała jest płytkim jeziorem znajdującym się na terenie gminy Pniewy (powiat szamotulski). Powierzchnia zbiornika wynosi 23, 8 ha.

Ten niewielki akwen charakteryzuje się małą głębokością. Średnio nie przekracza ona 3 m. Właścicielem i opiekunem łowiska jest Jeziorowo-Stawowe Gospodarstwo Rybackie Lutom, które zarybia zbiornik linami, szczupakami, sandaczami oraz karasiami. Ponadto w Lubosinie Małej można złowić także węgorza i niewielkiego karpia. Bardzo skuteczną przynętą na drapieżniki jest tu obrotówka. Tą zapomnianą w ostatnich czasach przynętą bardzo łatwo i przede wszystkim skutecznie można obłowić tego typu łowisko. Moim sprawdzonym modelem jest biało-czerwona lepperka i miedziana obrotówka typu Comet. Szczupaki łowię także na niewielkie woblery w naturalnych kolorach. Mała liczba zaczepów ułatwia wędkowanie. Polując na liny, warto być nad brzegiem łowiska już o świcie. Lekka wersja spławikówki lub odległościówki powinna wystarczyć. Walka z rybą na niezbyt mocnym sprzęcie będzie emocjonująca. Jednak z delikatnością sprzętu nie ma co przesadzać. W niektórych miejscach trzeba powstrzymać rybę uciekającą w podwodną roślinność, a żyłka o średnicy 0,16 mm raczej tego nie wytrzyma. Dobrą przynętą na liny i karasie są przede wszystkim czerwone robaki oraz kukurydza konserwowa. Do przyjazdu nad Lubosinę Małą motywuje fakt, że pływają tu naprawdę duże liny i karasie, oraz to, że tuż obok znajduje się Jezioro Lubosina Duża.

Sekrety łowiska:

Polując na dużego lina, trzeba umieścić przynętę nieruchomo na dnie. Najlepiej założyć na haczyk trzy ziarna kukurydzy lub kilka czerwonych robaków.

Informacje:

Aby dostać się nad Lubosinę Małą, należy jechać trasą Poznań–Świecko. W miejscowości Podrzewie skręcamy w prawo. Obieramy kierunek Buszewo, Otorowo, do wsi Lubosina, a następnie do wsi Przystanki. Możliwość łowienia z łodzi.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.