Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Pijawka

Jest położone w województwie pomorskim. To ciekawe miejsce dla miłośników białych ryb, szczególnie karpi i leszczy.

Pijawka to małe, ale dość głębokie jezioro. Ma 5,24 ha powierzchni, głębokość dochodzi do 7,3 m. Charakteryzuje się ostrymi spadami na zachodnim brzegu. Cały akwen otoczony jest lasem, dzięki czemu miejsce jest ciche i spokojne. Można tu złowić głównie karpie, leszcze, liny, płocie, rzadko zdarzają się drapieżniki. W wodzie znajdują się liczne zaczepy w postaci korzeni i zatopionych drzew, dno jest miękkie, muliste. Po wschodniej stronie jeziora rosną grążele, w których żerują liny i karpie. Najpopularniejszą metodą stosowaną przez wędkarzy jest gruntówka. Ryby najlepiej biorą w godzinach popołudniowych, do samej szarówki. Leszcze do kilograma można złowić praktycznie z marszu, po regularnym nęceniu podchodzą grubsze sztuki. Jednak to karpie cieszą się tu największą popularnością. Lubią kulki proteinowe lub kilka ziaren kukurydzy na haczyku. Jezioro jest regularnie zarybiane karpiami i linami przez Koło PZW Przechlewo. Ze względu na słabe brania drapieżników rzadko można tu spotkać spinningistów. Najlepszą porą na łowienie na tym akwenie jest okres od maja do końca września.

Sekrety łowiska

Skuteczną przynętą na leszcze i płocie jest pęczek białych robaków. Najlepsze są proste zanęty składające się z płatków owsianych i pęczaku. Dobrym miejscem połowów są ostre spady blisko brzegu.

Informacje

Właścicielem wody jest Okręg PZW Słupsk. Wymiar ochronny karpia wynosi 40 cm. Nie wolno łowić z łodzi. Jezioro znajduje się w powiecie człuchowskim. Aby dojechać do Pijawki, trzeba skręcić w polną drogę w Lisewie.

Dane łowiska
W okolicy