Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Jaroszewskie

Jezioro Jaroszewskie położone jest w wielkopolskiej gminie Sieraków. Mnie kojarzy się z dużymi szczupakami oraz nieprzeciętną głębokością.

Jaroszewskie, inaczej Jaroszewo, to zbiornik typu sielawowego o powierzchni 92,2 ha, położony na terenie Sierakowskiego Parku Krajobrazowego. Jest to typowe jezioro polodowcowe ze stromymi brzegami i dobrze rozwiniętym pasem trzcinowisk. Imponująca jest jego średnia głębokość, która wynosi 14 m, a maksymalna osiąga aż 35,7 m. Dno łowiska jest zróżnicowane i atrakcyjne przede wszystkim dla spinningisty. Kilka głęboczków i wypłyceń ułatwia skuteczne spinningowanie. Łowisko udostępnione jest również do połowu z łodzi. Najczęstszą zdobyczą wędkarzy są tu duże leszcze, płocie i okonie. Pływają też metrowe szczupaki, jednak nie są łatwą zdobyczą. Oprócz wymienionych gatunków występują tu także sielawy, sieje, okonie, węgorze i wzdręgi. Największe okonie łowi się zimą na lodzie. Na duże szczupaki warto popływać z dużym trollingowym woblerem w kolorach imitujących sielawę. Mniejsze cętkowate drapieżniki można skutecznie łowić na rippery i twistery obciążone ciężką główką dżigową. Okazałe leszcze i węgorze połakomią się na czerwone robaki lub rosówki. Ważne, by przynęta była duża i selektywna, ponieważ w jeziorze jest dużo drobnicy, która wpływa w chmurę zanęty i utrudnia wędkowanie. Jezioro należy do atrakcyjnych wód wędkarskich ze względu na dogodny dojazd, dużą liczbę pomostów i dobre dojścia z brzegu.

Sekrety łowiska:

Najlepsze miejsca na duże leszcze to kąpieliskowe pomosty. Wczesnym rankiem udajemy się tam z odległościówką i łowimy, zanim plaża się „obudzi”.

Informacje:

Wschodni brzeg jeziora tętni życiem. Liczne ośrodki oraz kąpieliska z pomostami przyciągają turystów z całej Polski – miłośników sportów wodnych i wędkarstwa. Właścicielem jest Szymon Jurgowiak, tel. 612 952 017.

Dane łowiska
W okolicy