Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Skomielno

Skomielno to urocze jezioro położone w pobliżu rozległych obszarów leśnych i podmokłych łąk Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego. Łowiąc tu, ma się wrażenie, że czas zatrzymał się w miejscu. Piękna przyroda, śpiew dzikiego ptactwa i widok nurkujących perkozów pobudzają zmysły każdego wędkarza. Jezioro znajduje się na południowy zachód od Sosnowicy, w pobliżu wsi Orzechów Stary. Jego średnia głębokość to 3,5 m bardzo przejrzystej wody, powierzchnia – około 84 ha. Dno muliste, obficie porośnięte roślinnością, z wyjątkiem najgłębszych miejsc zbiornika. Brzeg w całości obwałowany, porośnięty gęstymi, nieregularnymi trzcinami. Obecnie w miarę dostępny po wybudowaniu przez gospodarza wody 30 pomostów. Po wschodniej stronie znajduje się stanica wędkarska z wypożyczalnią łodzi. Można tu skorzystać również z noclegu w przyczepie kempingowej lub namiocie.

Zbiornik zamieszkują prawie wszystkie gatunki ryb słodkowodnych: płocie, okonie, leszcze, liny, karpie, dorodne szczupaki, a nawet sumy. Karpiowate biorą na tradycyjne przynęty, czyli pinkę, białe i czerwone robaki oraz kukurydzę. Na drapieżniki warto zapolować z łodzi. Trzeba szukać skrajów podwodnej roślinności i czystego dna. Szczupaki i okonie nie są wybredne i biorą na wszystkie przynęty, od gum, wirówek, po wahadłówki i woblery. Gospodarz tej wody systematycznie zarybia ją szczupakami, karpiami i sumami. Skomielno to idealne miejsce na biesiadę, miłe spędzenie czasu przy grillu oraz wspaniałe wędkowanie.

Sekrety łowiska

Wypływając ze stanicy, warto skierować się w stronę przeciwległego brzegu i poszukać najgłębszych miejsc jeziora, w których na skraju roślin i czystego dna czyhają dorodne szczupaki.

Informacje

Wszelkie informacje dotyczące połowów można uzyskać w stanicy wędkarskiej. Noclegi – kwatery w Sosnowicy. Janina Armacińska, tel. 606 931 527,

Bożena Mielniczuk, tel. (0) 82 591 21 92. Obowiązuje zakaz używania silników spalinowych.

Dane łowiska
W okolicy