...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Rotcze

Jezioro Rotcze, częściej nazywane Grabniak, to jedno z wielu jezior Pojezierza Łęczyńsko-Włodawskiego, położone na północny-wschód od Łęcznej, w pobliżu wsi Grabniak. Jego powierzchnia wynosi 45 ha, średnia głębokość to około 3 m czystej wody, brzegi bagniste, w znacznej części porośnięte trzciną, niezbyt dostępne, z wyjątkiem brzegu wschodniego, na którym znajduje się niewielka plaża z pomostem oraz kilkanaście niewielkich kładek. Dno płaskie, muliste, intensywnie porośnięte bujną roślinnością. Rybami najczęściej łowionymi są: liny, karpie, karasie, płocie, wzdręgi, sumiki karłowate, które biorą na tradycyjne, niezbyt wyszukane przynęty, czyli białe robaki, pinkę, kukurydzę. Z drapieżników łupem spinningistów najczęściej padają szczupaki, których w podwodnym labiryncie bogatej roślinności nie brakuje. Rzadziej na wędkarskie wabiki kuszą się okonie, ale jeśli już się skuszą, to są to dorodne sztuki. Nad jeziorem nie ma ośrodków wczasowych ani wypożyczalni łodzi, zatem kto chce połowić na otwartej wodzie, co daje znacznie większe możliwości, musi być wyposażony we własną jednostkę pływającą.

Sekrety łowiska

Na szczupaki z Rotcza, ze względu na czystą wodę, sprawdzoną spinningową przynętą są kopyta w odcieniach zieleni, najlepiej z brokatem, a dla preferujących łowienie ryb karpiowatych godną polecenia przynętą będzie kukurydza.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Chełmie, tel. 082 563 08 22. Obowiązuje regulamin PZW, nie wolno używać silników spalinowych, nie są wymagane dodatkowe zezwolenia. Z noclegów można skorzystać w Łęcznej, hotel Górnik, tel. 081 752 17 40. Kwatery agroturystyczne: EiM Mirończukowie, Grabniak, tel. 082 560 82 39; GA „Pustelnia”, Kolonia Wytyczno, tel. 0 888 470 901.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.