...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Czorsztyńskie pod Hubą

Ujście Dunajca do Zalewu Czorsztyńskiego poniżej mostu drogowego to dobrze znane łowisko płoci i leszczy. Charakteryzuje je zmienność poziomów wody wywołanych przez zaporę w Niedzicy oraz silne zmącenia po każdym opadzie powodowane przez liczne dopływy Dunajca.

Odcinek nizinny zaczyna się od ostatniego mostu na Dunajcu. Woda w zależności od stanu zbiornika zazwyczaj albo wolno płynie albo wręcz stoi. Występuje też zjawisko cofki. Dno jest twarde kamieniste, miejscami nieznacznie zamulone. Linia brzegowa jest urozmaicona małymi zatoczkami i faszyną. Utrudnieniem mogą być naniesione czasem wraz z dużą wodą pnie i gałęzie drzew, tworzące spore obszary dna pełne zaczepów. Głębokość wody bliżej lewego brzegu waha się od 2 nawet do 5 metrów przy wysokim stanie wody. Prawa strona jest płytsza. Zazwyczaj łowi się z lewego brzegu, gdzie jest łatwy dojazd. Króluje feeder i gruntówka z koszyczkiem zanętowym, ale warunki są dobre także do łowienia spławikówką oraz spinningiem. Na spinning zazwyczaj łowione są tutaj okonie, a jeśli ktoś przespaceruje się na bardzo zarośnięty brzeg przeciwległy i zejdzie aż do początku jeziora czorsztyńskiego, może liczyć na złowienie sandacza. Wiosną wychodzą tu ze zbiornika piękne płocie, które przepadają za pinkami. Jako przyłów trafia się też ładny kleń. Komfortem jest możliwość pozostawienia auta kilka metrów powyżej miejsca łowienia w zasięgu wzroku, minusem są ślady bytności po rozrywkowych „wędkarzach”, których szczególnie w ciepłe weekendy tu nie brakuje.

Sekrety łowiska:

Duże leszcze najlepiej biorą w nocy na czerwone robaki lub na czerwonego z białym robakiem, bardzo dobrze sprawdza się zanęta o zapachu truskawki. Łowiący na grunt w dzień mają najlepsze wyniki posyłając zestaw maksymalnie pod przeciwległy brzeg.

Informacje:

Gospodarzem łowiska jest Okręg PZW w Nowym Sączu, tel. (18) 441 42 40. Regulamin łowiska znajduje się w zezwoleniu na połów ryb. W pobliskim zajeździe „Hubka” można zjeść oraz przenocować, a kilka kilometrów dalej, w Czorsztynie, da się wypożyczyć łódkę. Łowienie z łódki dozwolone jest jednak tylko za dodatkową opłatą. Aby dojechać na miejsce z Nowego Targu kierujemy się na Nowy Sącz drogą nr 969 (Nowy Targ, Krościenko, Stary Sącz), a w miejscowości Huba po przejechaniu mostu na Dunajcu skręcamy w prawo.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.