...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Wiercica

W górnym biegu tej rzeki muszkarze i spinningiści polują na pstrągi oraz lipienie. To niezłe łowisko.

Charakterystyka

Wiercica jest prawobrzeżnym, jurajskim dopływem Warty. To niewielka rzeczka o szerokości kilkunastu metrów. Otaczają ją przede wszystkim łąki. Brzegi są wzmocnione faszyną, w kilku miejscach nurt przegradzają sztuczne spiętrzenia.

Wiercica ma krystalicznie przejrzystą wodę i jasne dno pokryte wapiennym żwirem, piaskiem, czasem większymi kamieniami. Latem rzeczka mocno zarasta. W warkoczach roślinności kryje się wiele ryb.

Ryby i techniki łowienia

Na górnym odcinku Wiercicy najwięcej jest niewielkich pstrągów potokowych. Bardzo często trafiają się tęczaki. Ryby te uciekają z licznych hodowli usytuowanych w dolinie rzeki.

Spinningiści łowią na niewielkie przynęty w stonowanych kolorach. Najlepsze są woblery. Łąkowe odcinki odwiedzają też muszkarze. Ryby bardzo dobrze reagują na niewielkie mokre muchy i daleko prowadzone nimfy.

Sekrety łowiska

W ciepłych porach roku potokowce i lipienie intensywnie zbierają owady niesione nurtem rzeki. Nad Wiercicą częste są rójki jętki majowej, dlatego warto mieć odpowiednie imitacje.

Informacje dodatkowe

Wiercica należy do ZO PZW Częstochowa – tel.:. Górny, kilkunastokilometrowy odcinek zaliczany jest do wód krainy pstrąga i lipienia. Mogą na nim łowić tylko spinningiści i muszkarze. Odcinek rozpoczyna się przy moście drogowym w miejscowości Janów, a jego koniec wyznacza most drogowy w miejscowości Knieja.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.