Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Gim

Jezioro Gim należy do najczystszych jezior w tym regionie. Rozciąga się na powierzchni 176 ha. Linia brzegowa jest bardzo rozwinięta – sporo tu cypli, zatoczek, półwyspów.

Średnia głębokość to 7 m, ale w jeziorze są też głębsze miejsca, dochodzące nawet do 25 m. W zachodniej jego części jest sporo zwalonych drzew.

Jest to typowy zbiornik sielawowy (znaczna głębokość i przeźroczystość wody), mimo to żyje tu dużo linów. Łowi się je w płytkich zatoczkach, do 3 m głębokości. Występują tu również leszcze, ale łowi się je na znacznie większych głębokościach, od 5 do 10 m. Na płocie warto zapolować na spadach. Często ich stada przemierzają kanty podwodnych spadów. Tam też można trafić ładne szczupaki. Innymi miejscami, gdzie dużo ich się łowi, są blaty o głębokości 3–4 m, porośnięte rdestami. Okonie występują w sporej liczbie. Szukać ich należy przy zwalonych drzewach, na głębokich cyplach, gdzie pas trzcin kończy się stromym spadem. Jeśli tam ich nie będzie, to trzeba wypatrzyć spławiającą się drobnicą i łudzić się, że właśnie pod tym stadem drobnych uklei krążą okonie.

Ryby

szczupaki, okonie, leszcze, płocie, liny

Przynęty

twistery, rippery, woblery, obrotówki, białe robaki, kukurydza, ziarna zbóż

Sekrety łowiska

Znakomitą przynętą jest obrotówka mepsa Lusox nr 2 ze srebrnym skrzydełkiem. Jest to przynęta płytkoschodząca, która doskonale wabi szczupaki, czyhające na podwodnych łachach porośniętych roślinnością.

Informacje

Gospodarzem jeziora jest Gospodarstwo Rybackie Szwaderki. W jego siedzibie trzeba wykupić stosowne zezwolenie. Sprzęt pływający można wypożyczyć w ośrodku Gim lub Kłobuk. Dojazd do jeziora od strony Olsztyna drogą 598 (Olsztyn – Futryny – Nowa Kaletka). Nad samym jeziorem można wynająć łódź oraz domek.

Dane łowiska
Adres
Swaderki 13a/1, 11-015 Swaderki
Właściciel
Gospodarstwo Rybackie Szwaderki
Województwo
Powiat
Telefon
0895199011
E-mails
kontakt@szwaderki.pl
W okolicy