Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Sajmino (Kajkowskie)

Latem Kajkowo jest najbardziej znanym kąpieliskiem w okolicy, ale dla wędkarzy to jedno z najlepszych łowisk regionu.

To niewielkie, 30-hektarowe jeziorko położone jest na południowy-wschód od Ostródy. Zbiornik ma słabo rozwiniętą linię brzegową oraz łagodnie opadające stoki. Dno jest muliste, jedynie miejscami pokrywa je piach lub żwir. W południowej części akwenu znajduje się niewielka wysepka.

Jezioro jest systematycznie zarybiane, m. in.: linami, szczupakami i sandaczami, co powoli przynosi efekty. Ponadto łowisko jest skrupulatnie pilnowane przez odpowiednie służby. Dlatego już dziś Kajkowo słynie z pięknych linów. Łowi się je głównie wiosną i latem na łagodnych stokach, tuż za pasem roślinności przybrzeżnej (tatarak, trzcina).

Z roku na rok w jeziorze jest coraz więcej sandaczy. Na spinning łowi się ich niewiele – wędkarze częściej zakładają żywce lub martwe rybki. W Kajkowie są też szczupaki. Najlepiej polować na nie w południowej części zbiornika. Są tu również węgorze, i to nie małe!

Ryby

Lin, płoć, węgorz, sandacz, szczupak

Przynęty

Żywiec, martwa rybka, białe robaki, kukurydza

Sekrety łowiska

Na drapieżniki najlepszą przynętą są żywce: niewielkie płotki i karaski. Ryby spokojnego żeru łowi się głównie na kukurydzę.

Informacje

Jezioro Kajkowskie należy do Gospodarstwa Rybackiego Warlity. Jednak opiekunem zbiornika jest Ostródzkie Towarzystwo Wędkarskie. Dlatego mogą tu wędkować wyłącznie członkowie tego Towarzystwa. Na łowisku obowiązuje wymiar okonia 15 cm. Nie można łowić ze środków pływających. Wędkowanie w nocy jest dozwolo

Dane łowiska
W okolicy