...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Jeziorno

Jest to małe, 4,1-hektarowe jeziorko o maksymalnej głębokości około 4 m, położone w lesie. Łowisko jest nieduże, ale ryby nadrabiają to swoimi rozmiarami.

Jest to typowa linowo-karasiowa woda o bardzo grubej warstwie mułu na dnie. W niektórych miejscach wynosi ona nawet kilka metrów. Do wody jest łatwy dostęp, oprócz małego fragmentu z trzcinami. Na pewnym odcinku nisko pochylone nad wodą drzewa utrudniają wędkowanie. Można tu złowić karasie i liny. Lubią rosówki, białe robaki i kukurydzę. Nęci się grubszą zanętą, aby zwabić większe sztuki. Najlepszym sposobem jest tu metoda spławikowa z przegruntowanym zestawem. Łowi się najczęściej przy grążelach, ponieważ to naturalne środowisko i źródło pożywienia tych ryb. Czasem po dłuższym nęceniu można trafić na naprawdę spore okazy. Jedynym przedstawicielem drapieżników jest okoń. Najefektywniejszymi przynętami są boczny trok z twisterkiem koloru motor oil oraz miedziane obrotówki. Podczas połowu z brzegu warto zabrać ze sobą wodery, co pozwala na komfortowe rzuty bez zaczepiania żyłki o gałęzie drzew. Trzeba uważać na stare kładki. Spróchniałe deski mogą się pod nami zarwać, co w konsekwencji skończy się nieprzyjemną kąpielą w wodzie. Najlepszym okresem zasiadek są letnie miesiące. Zimą jezioro zasypia i rzadko można cokolwiek złowić.

Sekrety łowiska

Najczęstsze brania białorybu i drapieżników trafiają się w godzinach popołudniowych do samej szarówki.

Informacje

Woda należy do Okręgu PZW Słupsk. Jezioro znajduje się niedaleko wsi Szczytno w powiecie Człuchowskim. Aby tam dojechać, trzeba za Szczytnem skręcić w lewo, a następnie po przejechaniu około 2 km wjechać w polną drogę prowadzącą w prawo. Zezwolenia można wykupić u skarbnika w miejscowym kole PZW w Przechlewie.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.