Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Odra w Brzegu Dolnym

O tym odcinku Odry krążą już legendy. I nie bez powodu – na tak urozmaiconym łowisku trudno się nudzić.

Charakterystyka

Odra w okolicy Brzegu Dolnego nie imponuje rozmiarami. Średnio ma około 50 metrów szerokości i 2 metry głębokości. Nurt jest bystry. W wielu miejscach na żwirowatym dnie zalegają kamienie i pnie zatopionych drzew. Brzegi są dostępne dla wędkarzy.

Na tym odcinku Odra jest niezwykle urozmaicona. Jest tu mnóstwo rozmaitych ostróg. Są też kamieniste prostki, a nawet strome burty brzegowe. Można powędkować w kanale żeglugowym oraz w starorzeczu.

Ryby i techniki łowienia

Odra w Brzegu Dolnym słynie z licznych sandaczy, szczupaków i boleni. Z białorybu najwięcej jest płoci, leszczy, krąpi, kleni i jazi. Niekiedy moc zestawów sprawdzają karpie, amury, sumy, a nawet… trocie.

Ryby spokojnego żeru łowi się głównie metodami gruntowymi w warkoczach i basenach między ostrogami. Dobre są wszelkie przynęty. Spinningiści stosują przede wszystkim gumy i woblery.

Sekrety łowiska

Późną jesienią warto tu zapolować na sandacze. Łowi się je w najgłębszych basenach między ostrogami. Z przynęt sprawdzają się duże twistery i rippery w jaskrawych kolorach.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW we Wrocławiu, tel. (071) 344 44 01. Najbliższe sklepy spożywcze i wędkarskie znajdują się w Brzegu Dolnym. W tym mieście są też hotele.

Łódkę można zwodować przy przeprawie promowej w Brzegu Dolnym. Najbliższy most, po którym można przejść na drugą stronę rzeki, znajduje się około 4 km powyżej Brzegu Dolnego.

Dane łowiska
W okolicy