...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Psarka

Mała rzeczka w sercu Gór Świętokrzyskich leniwie wijąca się poprzez małe wąwozy jest ostoją białorybu i dobrym miejscem na wędkowanie.

Psarka ma swe źródła u podnóży Bukowej Góry, jest stosunkowo krótka, bo jej długość niewiele przekracza 20 km. W okolicy wsi Radkowice-Kolonia uchodzi do Świśliny. W rzeczce możemy spotkać płocie, jelce, klenie i jazie. Płocie dobrze biorą na larwy chruścika oraz na wszelkie żyjątka zbierane pod kamieniami. Jest to świetne miejsce do łowienia na konika polnego – klenie, jazie i jelce chętnie zbierają ten naturalny i obficie występujący nad rzeczką pokarm. Zestaw należy wypuszczać daleko z nurtem rzeki.

Kiedyś było tu dużo kiełbi, ale jest ich obecnie coraz mniej. Ze spinningiem warto pochodzić za szczupakiem. Jest go tu całkiem sporo, ale przeważają małe sztuki. Można też połowić okoni. Chętnie biorą na małe obrotówki. Z bardzo lekkim spinningiem warto pochodzić za kleniami i jaziami. Dobry okres brań przypada na wiosnę. Warunkiem dobrych łowów jest bezdeszczowa pogoda. W razie jakiegokolwiek deszczu woda szybko się brudzi i uniemożliwia łowienie. Psarka to mała woda ze średnimi rybami. Warto ją odwiedzić także dla wspaniałych świętokrzyskich krajobrazów oraz po to, by pooddychać świeżym powietrzem.

Sekrety łowiska:

Na białoryb dobrą przynętą jest larwa chruścika zwana tu potocznie kotuszką lub kodakiem. Lekki spinning warto uzbroić w malutkie woblerki 2-3 cm. Szczupaki dobrze biorą na srebrne obrotówki z czerwonym akcentem.

Informacje:

Woda należy do Okręgu Świętokrzyskiego PZW, tel. 41 368 07 22. Łowy warto rozpocząć w okolicy Bodzentyna. Auto można zostawić w okolicy mostu drogowego. Z Bodzentyna trzeba kierować się na Starachowice. Kolejnym miejscem, gdzie można popróbować swoich sił, jest Tarczek.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.