...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Pszczynka

Pszczynka

Pszczynka to niewielka rzeczka zbierająca wody z łąk i zagajników okolic śląskich miast – Żor i Jastrzębia Zdrój. Niekiedy nad tą niepozorną strugą można przeżyć miłe, wędkarskie przygody…

Charakterystyka

Pszczynka w wielu miejscach jest zupełnie niepozorna i bardziej przypomina zmeliorowany kanał niż rzeczkę. Jednak na kilku odcinkach jest zupełnie inaczej. Bardzo atrakcyjny jest fragment tuż przed wpływem Pszczynki do zbiornika zaporowego Łąka. Akwen ten jest usytuowany powyżej Pszczyny. Ostatnie kilkaset metrów rzeki oraz wpływ do zbiornika to znakomite wczesnowiosenne łowiska ryb spokojnego żeru, przede wszystkim płoci.

Poniżej zbiornika rzeczka również jest ładna. Niestety, w 2005 roku uregulowano ten odcinek. Dlatego najlepiej łowić tu przy wyższych stanach wody.

Ryby i techniki łowienia

W Pszczynce można złowić: płocie, okonie, jazie, karasie srebrzyste, krasnopióry i leszcze. Są też szczupaki i sandacze, ale trudno o większe sztuki.

Na Pszczynce warto wędkować aktywnie i szukać ryb we wszelkich przegłębieniach, płaniach, w rynienkach i za przeszkodami. Z przynęt dobre są pinki i larwy ochotek. Należy stosować delikatne zestawy.

Podobnie trzeba polować na drapieżniki. Z przynęt świetne są niewielkie gumki i woblery.

Informacje dodatkowe

Pszczynka należy do wód nizinnych ZO PZW Katowice, tel. (032)203-84-92.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.