Kanał Delfin w Szczecinie

Delfin to nazwa przystani żeglarskiej, która znajduje się na początku kanału, stąd nazwa całego akwenu. To łowisko mało popularne, ale rybne.

Kanał ma długość około 300–350 m, szerokość od 20 do 50 m. Jest stosunkowo płytkim łowiskiem: średnia głębokość to około 2 m, maksymalna – 4 m. Delfin nie jest popularnym łowiskiem. Sporadycznie łowią w nim posiadacze łódek z pobliskiej przystani lub pracownicy przylegających do kanału zakładów usługowych. Do wędkowania dostępny jest prawy brzeg, z wyjątkiem przystani. Znajdują się tu liczne działki rekreacyjne, ale jest też dużo wydzielonych miejsc do wędkowania. Jakieś 100 m od ujścia kanału do Odry znajdziemy tu również stary pomost, z którego można łowić. Na lewym brzegu najlepsze miejsca to okolice przystani – tutaj możemy łowić z falochronu. Na spławik biorą plocie, leszcze, krąpie, rozpióry i ukleje. Jeśli nie chcemy łowić drobnicy, to warto zanęcić grubą karmą. Od maja dobrze przyjechać tu z kukurydzą i czerwonym robakiem na lina. Częstym przyłowem przy łowieniu płotek i uklei na spławik jest boleń – bierze na czerwonego robaka. Na spinning łowi się przede wszystkim okonie, bolenie nieraz szczupaki. Stosując boczny trok bądź wieszając na agrafkę średniej wielkości obrotówkę lub wobler, rzadko zejdziemy o kiju. Dużo okoni i szczupaków jest łowionych na żywca – głównie na ukleję. Jeśli chcemy wędkować z betonowego falochronu w północno-zachodniej części kanału, to tylko od poniedziałku do soboty. Teren ten należy do hurtowni i zakładu wulkanizacyjnego, a te są w niedzielę zamknięte. Pozostaje nam tylko południowy i północno-wschodni brzeg kanału.

Sekret łowiska

Jeśli chcemy zapolować na lina i karasia, musimy znaleźć grążele lub grzybienie, które występują przy ujściu do Odry. W zimne miesiące brania na spinning są przez cały dzień, z krótkimi przerwami…

 Informacje

Łowisko podlega Okręgowi PZW w Szczecinie, jednak obowiązuje tu nieco inny regulamin niż na pozostałych wodach PZW. Szczegółowe informacje znajdziecie pod adresem: www.pzwszczecin.com, lub uzyskacie pod numerem tel. (91) 434 76 25. Nad kanał Delfin dojedziemy tramwajem (linie 3 i 6) i autobusem. Jeśli chcemy wybrać się tam samochodem, musimy skręcić z ul. Kolumba w ul. Tama Pomorzańska.

Dane łowiska
W okolicy
Autorzy