Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Sulejów

Niektórzy mówią, że duże ryby łowi się tylko w dużej wodzie. Sulejowski zbiornik zdaje się potwierdzać tę regułę.

Charakterystyka

Zbiornik wybudowano na Pilicy, na południe od Piotrkowa Trybunalskiego. Ma on ok. 2000 ha. Maksymalna głębokość wynosi 10 m, a średnia 7. W większej części zbiornik otaczają lasy. Brzegi są niskie, dostępne dla wędkarzy. Znajduje się na nich kilka ośrodków wypoczynkowych.

Dno akwenu w znacznej części jest płaskie, mulisto-piaszczyste. Na wysokości Borków, Starej Wsi oraz Swolszewic po obu stronach starego koryta Pilicy ciągną się karczowiska. Tu na dnie zalegają też kamienie. Równie ciekawe łowiska można znaleźć w okolicach zapory oraz wpływu rzeki.

Ryby i techniki łowienia

Sulejów słynie z sandaczy. Ryby te łowi się z łódki, przede wszystkim na koguty i gumy. Doskonała jest technika opadu. Na gumy trafiają się też ładne okonie i szczupaki. Metalowy przypon jest tu niezbędnym elementem zestawu. Z drapieżników są jeszcze sumy i węgorze.

Z ryb spokojnego żeru są płocie, leszcze, karpie, amury, liny i karasie. Dobrą przynętą jest makaron (gwiazdki). Niektórzy barwią go na żółto i czerwono. Aby gwiazdki nie spadały z haczyka, na ostrze nasuwa się ziarenko preparowanego ryżu.

Sekrety łowiska

Sprawdzonymi przynętami na sandacze są duże, białe twistery na czerwonych główkach, oraz rippery w kolorach pomarańczowym i seledynowym. Na okonie znakomite są duże, ciężki cykady.

Informacje dodatkowe

Gospodarzem łowiska jest ZO PZW w Piotrkowie Trybunalskim – tel.:… Na zbiorniku obowiązują dodatkowe opłaty oraz specjalne przepisy. Noclegi można znaleźć w Piotrkowie, Tomaszowie Mazowieckim, Sulejowie oraz w ośrodkach i kwaterach nad zbiornikiem. Do Sulejowa prowadzi droga nr 44 z Piotrkowa.

Dane łowiska
W okolicy