Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Łowisko Czarna Sędziszowska

W skład łowiska wchodzą dwa wyrobiska pożwirowe. Zbiorniki położone są na terenie wsi Czarna Sędziszowska. To trudne łowiska, charakteryzujące się bogatym rybostanem i czystą wodą o dużej przejrzystości.

Powierzchnia wyrobiska to 45 ha, średnia głębokość wynosi 5 m, maksymalna – około 19 m. Dno jednego i drugiego akwenu jest zróżnicowane i pofałdowane, najczęściej piaszczyste. Występują dołki i górki podwodne będące doskonałym schronieniem dla ryb. Należy się ich spodziewać także w zakolach i przy cyplach. Wodując łódkę czy ponton, pamiętajmy o echosondzie. Umożliwi nam to znacznie szybsze zlokalizowanie ryb. Na łowisku obowiązuje zakaz używania silników spalinowych. Późną jesienią na Czarnej warto zapolować na sandacze, szczupaki i okonie. Pewniakami na drapieżniki są rippery, twistery, wahadłówki i duże błystki obrotowe. Najłowniejsze są wabiki w naturalnych barwach – biel, perła, ale również żółcie. Okonie zajmują stanowiska wzdłuż pasów trzcin na wodzie do 4 m. Łowi się je na tradycyjne paprochy podane na troku bocznym. Łowisko zamieszkują olbrzymie sumy. Ponadto występują węgorze i liny. Wędkujący stacjonarnie sięgają po spławik i grunt. Niektórzy łowią „na trupka” i żywiec. Zbiorniki są dobrą okazją na zorganizowanie karpiowej zasiadki. Sprawdzonym sposobem jest długotrwałe nęcenie. Podstawową przynętą są kulki proteinowe. Zazwyczaj biorą sztuki do 3 kg, ale zdarzają się rekordowe okazy. W łowisku spotkamy sporo drobnicy – uklei, płoci i drobnych leszczy. Łowimy je na delikatne zestawy, podając w łowisko pinkę i białe robaki. W ciągu sezonu zbiornik oblega mnóstwo miejscowych i przyjezdnych wędkarzy.

Sekrety łowiska: Najlepszy okres żerowania drapieżników przypada na czerwiec i jesień. Szczupaki i sandacze atakują mocno obciążone duże rippery prowadzone przy dnie na spadach i blatach.

Informacje: Teren łowiska administrowany jest przez Okręg PZW Rzeszów. Obowiązuje zakaz przebywania w odległości mniejszej niż 50 m od obiektów i urządzeń Kruszgeo SA służących do wydobywania, transportu i przeróbki kruszywa, a także zakaz kąpieli. Brzegi akwenu są płaskie, umożliwiają rozbicie namiotu. Nad łowisko bez problemu dojedziemy samochodem.

Dane łowiska
W okolicy