Jezioro Drwęckie – część miejska

Jedno z ładniej położonych jezior w okolicach Ostródy. Zachodnia część znajduje się w centrum miasta i stanowi atrakcję dla turystów, północno-wschodnia jest położona wśród lasów.

Jezioro jest duże, z 10-hektarową wyspą. Najgłębsze miejsce ma około 25 m. Można tu znaleźć kilka ciekawych miejscówek, np. górki, strome spady, muliste płytkie zatoczki. Dostęp z brzegu ograniczony, choć jest kilka pomostów i kładek. Dominującymi rybami drapieżnymi są szczupaki i okonie, a i populacja sandacza rozwija się coraz lepiej ze względu na coroczne intensywne zarybienia. Dobrymi przynętami są gumki, kolorystyka dowolna, choć woda w tym jeziorze jest lekko mętnawa. Szczupaki łowimy przy trzcinach, których tu nie brakuje. Warto też dokładnie obrzucać łany grążeli – zwłaszcza późną jesienią, gdy zaczynają obumierać. Szczupaki biorą na duże wirówki, rippery , średniej wielkości woblery i lekkie wahadłówki. Okonie i sandacze łowimy nieco głębiej, na górkach, w okolicach ośrodka Bajka, gdzie są strome brzegi.

Dla wędkarzy spławikowych też nie zabraknie atrakcji. Można tu złowić leszcze, płocie i jest jeszcze trochę węgorzy. Warto wcześniej dobrze zanęcić łowisko gdyż „ z marszu” można liczyć jedynie na niewielkie rybki. Najczęsciej stosowanymi przynętami są czerwone i białe robaki

Sekrety łowiska

Doskonałym miejscem do połowu węgorzy jest bulwar w centrum Ostródy. Z przynęt węgorzowych najlepiej sprawdzają się rosówki lub pęczek czerwonych robaków. Wiosną z bulwaru łowi się dorodne płocie

Informacje

Nad samym jeziorem, w centrum miasta, jest kilka hoteli i ośrodków, w których można wynająć pokoje i wypożyczyć łódkę. Wolno stosować silniki spalinowe. Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie w Warlitach. Zezwolenia można kupić w ostródzkich sklepach wędkarskich, a także na poczcie.

Dane łowiska
W okolicy
Autorzy