Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik wodny w Łosicach

W centrum Łosic – miasteczka położonego na wschód od Siedlec – znajduje się niewielki, około 3,5-hektarowy malowniczy akwen, który zamieszkują przedstawiciele ryb drapieżnych i spokojnego żeru.

Linia brzegowa zbiornika jest słabo rozwinięta, gdzieniegdzie występują pasy trzcin. Brzegi są płaskie, co umożliwia rozbicie namiotu, a także zwodowanie łódki lub pontonu. Dno akwenu jest płaskie, piaszczysto-muliste. Średnia głębokość łowiska wynosi 1 m, maksymalna nie przekracza 2 m. Akwen zdobi wyspa. Jej okolice to jedno z najlepszych miejsc na spotkanie z grubą rybą większości gatunków występujących w zalewie.

Zalew w Łosicach daje duże możliwości zwłaszcza wędkującym stacjonarnie metodą spławikową i gruntową. Recepta na złowienie karpia, płoci czy jazia jest prosta – wystarczy kilogram uniwersalnej zanęty na wody stojące, puszka kukurydzy konserwowej aromatyzowanej wanilią lub truskawką albo pudełko dendrobeny. Spławikowcy mogą liczyć na brania dorodnych płoci – dorastających w tym zbiorniku nawet do 1 kg. W okolicach trzcinowisk spinningiści polują na pasiaki i średniej wielkości szczupaki, których populacja w łosickim zbiorniku jest zaskakująco duża. Poławiane okonie mieszczą się w przedziale 18–25 cm, natomiast szczupaki dorastają do 80 cm. Garbusy doskonale reagują na paproszki w kolorze motor oil, srebrnym, fioletowym z pieprzem, we wszelkich odcieniach zieleni z dodatkami brokatu. W pochmurne i deszczowe dni najskuteczniejsze okazują się przynęty w barwach fluorescencyjnych. Przynętą numer jeden na szczupaki są lekkie wahadłówki, obrotówki typu Aglia, poppery, twistery, kopyta, a także pływające uklejokształtne woblery.

Sekrety łowiska: Na łosickie szczupaki i okonie warto zapolować późną jesienią, gdy drapieżniki stają się najaktywniejsze i łatwo dają się oszukać sporą wahadłówką lub seledynową gumą.

Ryby: płocie, karpie, karasie srebrzyste, tołpygi, jazie, szczupaki, okonie

Informacje: Teren łowiska jest administrowany przez Okręg PZW Siedlce, ul. Wojskowa 6, 08-110, tel. (+48 25) 644 76 67. Opiekę nad łowiskiem sprawuje Koło Wędkarskie nr 8 w Łosicach. Okazjonalnie organizowane są zawody wędkarskie, prowadzone są również akcje zarybieniowe zbiornika, sprzątania i pogłębiania.

Dane łowiska
W okolicy