Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Ujście Rządzy

Ujście Rządzy do Zalewu Zegrzyńskiego to jedno z najbardziej znanych wiosennych łowisk w okolicy Warszawy.

Rządza to niewielka rzeka, która ma swoje początki w okolicach Kałuszyna. Największym powodzeniem wśród wędkarzy cieszy się kilka ostatnich kilometrów rzeki przed ujściem do Zalewu. Rzeczka zamienia się tu w szerokie na kilkadziesiąt metrów rozlewisko z wolno płynącą wodą. Średnia głębokość nie przekracza 1,5–2 m. Najgłębsze miejsca znajdują się w pobliżu mostu. Po obu stronach ciągną się wały, a za nimi znajdują się domki jednorodzinne i letniskowe. Brzeg jest łatwo dostępny. Można znaleźć stanowisko w dowolnym miejscu. Latem ujście obficie porasta roślinność, więc wędkowanie staje się prawie niemożliwe.

Wędkarze nastawiają się przede wszystkim na białą rybę. Najliczniejsze są płocie, które wchodzą do rzeki z Zalewu. Metodą numer jeden jest długi kij bez przelotek z pełnym zestawem złożonym z lekkiego spławika i cienkiej żyłki. Łowi się blisko trzcin na długość zestawu. Najskuteczniejsze przynęty to białe robaki, pinki i ochotki. Duża liczebność płoci w łowisku pozwala na eksperymenty. Oprócz płoci można liczyć na leszcze, liny i karpie. Z drapieżników trafiają się bolenie, szczupaki i okonie. Zwłaszcza na okonie warto nastawić się z bocznym trokiem czy najmniejszymi obrotówkami lub woblerkami.

Sekret łowiska

Wiosną wędkarze licznie odwiedzają łowisko. Dlatego aby zająć dobre miejsce, trzeba być wcześnie rano nad wodą.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest Okręg Mazowiecki PZW. Dojazd od miejscowości Białobrzegi do mostu w Załubicach Starych. Tu można zostawić samochód i szukać stanowiska. Na miejscu znajduje się sklep spożywczy.

Dane łowiska
W okolicy