Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Wisła – Gliny Małe

Wisła

w miejscowości Gliny Małe

Ta woda zwiastuje grubą rybę, dlatego trudno się dziwić, że tak wielu wędkarzy przez cały rok gości nad królową polskich rzek w Glinach Małych.

Wisła w Glinach Małych cieszy się dużym zainteresowaniem wędkarzy z całej Polski. Tutejsza Wisła swoją wielkością może nie przypomina tej warszawskiej czy toruńskiej, ale swoim bogatym i różnorodnym rybostanem może zaskoczyć wszystkich.

Największym bogactwem tego odcinki są bolenie. Zwłaszcza latem, przy niskim stanie wody, możemy zaobserwować głośne balety potężnych rap. W tym też okresie jest największa presja spinningistów obławiających wszystkie ciekawe miejsca ripperami, wahadłówkami i woblerami. Bolenie najchętniej stacjonują przy dzikich burtach brzegowych, na napływach głębokich przelewów, opaskach, przykosach, w basenach między ostrogami oraz w okolicach różnych naturalnych lub sztucznych przeszkód w nurcie. Z chwilą przyboru wody rapy zajmują stanowiska przy zalanych trawach, a ich obecność zdradzają co jakiś czas gwałtowne i nagłe pobicia na powierzchni wody. Dodam, że w tym okresie bardzo trudno o przechytrzenie medalowej ryby. Bolenie stają się wybredne, ignorują podawane przez spinningistów pod sam pysk rozmaite przynęty. Przy zalanych trawach podczas lekkiego przyboru wody lubią kręcić się również szczupaki, okonie, a nawet sandacze, dlatego nasze zestawy powinniśmy wzbogacić o wolframowe przypony. Tutejsza Wisła potrafi hojnie obdarować wędkarzy rybami spokojnego żeru. Bogata populacja leszcza, krąpia, certy, świnki i karpia sprawia, że nad Wisłę chętnie przybywają wędkarze z odległościówkami i feederami. Podczas zasiadki na leszcze i płocie najlepsze efekty przynosi metoda „na stopa”. Ryby spokojnego żeru łowi się tu głównie na groch oraz białe i czerwone robaki.

Rozmaitość miejsc na tym odcinku Wisły sprzyja sprawdzeniu i szlifowaniu nowych przynęt i metod, tym bardziej że oprócz boleni, szczupaków i białych ryb na swoich łowców czekają też sandacze, okonie i sumy.

Sekrety łowiska: Przynętą numer jeden na wiślańskie szczupaki i sandacze w Glinach Małych są żółte, pomarańczowe i seledynowe rippery. Przynętę uzbrajamy w ciężką główkę dżigową i prowadzimy ją skokami po dnie w okolicach opasek i starych, dzikich burt brzegowych.

Informacje: Teren łowiska podlega Okręgowi PZW Tarnów, ul. Ochronek 24, tel. (48) 14 621 33 92. Dzięki specjalnemu porozumieniu okręgu tarnowskiego z okręgiem rzeszowskim na Wiśle w Glinach Małych co roku odbywają się Spinningowe Grand Prix Klubu i Okręgu PZW Rzeszów.

Dane łowiska
W okolicy