Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Zarybinek

Jezioro Zarybinek

Zarybinek to niewielkie jezioro będące dobrym miejscem do rekreacyjnych połowów.

Jezioro Zarybinek znajduje się 25 km na północny zachód od Działdowa, w północno-wschodniej części Welskiego Parku Krajobrazowego. Ma powierzchnię 73,8 ha i maksymalną głębokość ponad 7 m, choć średnio nie przekracza ona 2,5 m. Jezioro ma owalny kształt i długość linii brzegowej około 3,5 km. Znaczną część strefy brzegowej porasta roślinność wynurzona. Jezioro jest żyznym zbiornikiem typu linowo-szczupakowego. Wędkarze łowią tutaj szczupaki, okonie, liny, płocie, leszcze i węgorze. Zarybinek to kameralna woda. Z racji niewielkiej głębokości i znacznych obszarów wodnej roślinności jest dobrym łowiskiem dla lubiących delikatne połowy spławikowców. W brzegowej strefie jeziora z powodzeniem można połowić niezłe płocie, najlepiej na kukurydzę. Leszczy szuka się w najgłębszych partiach jeziora, ale sporadycznie trafiają się ryby większe niż kilogram. W nocy można spróbować połowów węgorzy. Za szczupakami i okoniami niestety trzeba się napływać. Warunki na łowisku stwarzają doskonałe możliwości do zastosowania różnych przynęt powierzchniowych, które tutaj wciąż czekają na swoje odkrycie. Jezioro warte jest odwiedzenia również zimą. Spod lodu, na mormyszkę, na głębokości kilku metrów, łowi się głównie płocie i okonie, czasem większe leszcze.

W północnej części jeziora w miejscowości Rybno znajdują się pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe, sklepy, restauracja oraz plaża z kąpieliskiem. W pobliżu znajduje się jezioro Rumian oraz rzeka Wel.

Sekret łowiska

Najlepszy sposób na udane połowy to lekki spławikowy zestaw podany blisko roślinności.

Informacje

Gospodarzem łowiska jest Okręg PZW Ciechanów. Noclegi można znaleźć w jednym z wielu gospodarstw agroturystycznych w Rybnie. Dojazd z trasy Nowe Miasto Lubawskie–Nidzica

Dane łowiska
W okolicy