Wędkarski Świat

setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Niedźwiadek

To niewielki akwen o powierzchni 8 ha położony w Wólce Niedźwieckiej niedaleko Sokołowa Małopolskiego.

Średnia głębokość zalewu wynosi 1,5 m, maksymalna w okolicach tamy nie przekracza 3 m. Dno muliste lub piaszczyste. Zbiornik jest atrakcyjną ofertą dla karpiarzy. Niemała populacja karpia sprzyja kilkudniowym zasiadkom. Kluczem do sukcesu połowu karpiowatych jest systematyczne nęcenie. Wizytówką Niedźwiadka są ładne płocie, jazie i karasie. Karasie dorastają do słusznych rozmiarów. Ich ulubionym przysmakiem jest dendrobena, chleb i groch. Wody akwenu zamieszkują również wzdręgi, liny, leszcze i krąpie. Wędkarze sięgają po feedery i spławikówki. Spinningiści mogą liczyć na brania okoni i średniej wielkości szczupaków. Do rzadkości należy złowienie suma, ale historia Niedźwiadka zna takie przypadki. Bankowymi miejscówkami na drapieżniki są okolice trzcin. Zębatych kusimy na gumy uzbrojone w lekkie główki dżigowe. Pasiaki łowimy na trok boczny, stosując paproszki w różnych kolorach.

Zalew, zwłaszcza latem, jest poddany dużej presji wędkarskiej, dlatego myśląc o dobrych wynikach, należy się stawić nad wodą wcześnie rano. W sezonie urlopowym nie brakuje również kąpielowiczów. Brzegi łowiska są płaskie, umożliwiają zajęcie dobrego stanowiska i rozbicie namiotu. Na zbiorniku rozgrywane są zawody wędkarskie z cyklu Spławikowe Grand Prix Klubu PZW Rzeszów.

Sekrety łowiska: Sprawdzonymi przynętami na karpie i amury w Niedźwiadku są kulki proteinowe, natomiast ulubionym zapachem – truskawka.

Przynęty: kulki proteinowe, dendrobena, białe robaki, kukurydza, gumy, błystki

Informacje: Teren łowiska jest administrowany przez Okręg PZW Rzeszów, ul. Akacjowa 36, tel. (17) 854 98 01 (02). Opiekę nad łowiskiem sprawuje Koło Wędkarskie nr 33 w Sokołowie Małopolskim, ul. Partyzantów 2, 36-050 Sokołów Małopolski, adres e-mail: pzw33@interia.pl. Na Niedźwiadku obowiązuje zakaz połowu z łodzi i innych środków pływających.

Dane łowiska
W okolicy