Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Wisła w Warszawie

Warszawski odcinek Wisły to bardzo ciekawe łowisko, w którym można łowić wszystkie rzeczne ryby.

Na opisywanym odcinku Wisły dwa brzegi rzeki mają zupełnie inny charakter. Przeważa typowy, miejski krajobraz. Łowiąc tutaj, trzeba liczyć się z wszechobecnym hałasem z ulic oraz mostów. Lewy brzeg rzeki jest wybetonowany i wyłożony kamieniami. Dominują płytkie miejsca z szybkim nurtem, kamienne rafy i rynny. To modelowe łowisko brzan, których stanowiska łatwo zlokalizować. Na najlepsze brania można liczyć na odcinku poniżej Starówki. Najskuteczniejsza przynęta to niewielkie kostki żółtego sera. Brania nie są częste, ale szansa złowienia okazu jest relatywnie wysoka. Przybrzeżne rynny to dobre miejsca leszczowe. Płaski brzeg stwarza doskonałe warunki zarówno do gruntówki, jak i do łowienia pełnym zestawem. W łowisku znajduje się mnóstwo twardych zaczepów, dlatego trzeba mieć ze sobą dużą ilość zapasowych zestawów. Kamieniste płycizny to również doskonałe, nocne łowisko sandacza.

Prawy brzeg jest zdecydowanie bardziej dziki, porośnięty krzakami i urozmaicony licznymi ostrogami. Najlepsze znajdują się w rejonie mostów Poniatowskiego oraz Gdańskiego. Można znaleźć miejsce z mniejszym uciągiem doskonałe do zasiadki na białą rybę. Na całej długości praskiego brzegu pełno jest miejsc, które warto obłowić spinningiem. Oprócz główek jednym z najchętniej odwiedzanych przez spinningistów miejsc jest ogromna, kamienista rafa na wysokości Spójni, dostępna tylko w spodniobutach lub ze środka pływającego.

Sekret łowiska

Niezbyt czysta woda powoduje, że zanętę warto uatrakcyjnić mocnym, firmowym atraktorem.
Spinningiści stosują zazwyczaj przynęty w intensywnych, jaskrawych kolorach.

Informacje
Gospodarzem łowiska jest Okręg Mazowiecki PZW. Dojazd każdym autobusem lub tramwajem kursującym przez Wisłę. Od strony centrum znaczne ograniczenia parkowania samochodu w pobliżu rzeki.

Dane łowiska
W okolicy