Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Łowisko specjalne Halinów

Łowisko specjalne w podwarszawskim Halinowie to przyjemna i łatwo dostępna woda, nad którą nie zabraknie wędkarskich emocji.

Łowisko specjalne w Halinowie składa się z kompleksu kilku stawów. Do wędkowania udostępniony jest jeden o powierzchni 4,3 ha. Średnia głębokość zbiornika nie przekracza 2 m. Dno jest równe, twarde, z cienką warstwą mułu. Wokół stawu znajdują się niewielkie pomosty do wędkowania. Brzeg jest wygodny i łatwo dostępny.

Łowisko jest corocznie zarybiane. W wodzie pływają karpie, amury, karasie, liny i sumy. Dodatkową atrakcją są kilkukilogramowe jesiotry. Na co dzień najwięcej łowi się karpi w przedziale 1–3 kg, choć w łowisku występują okazy tej ryby o masie ponad 10 kg.
W połowie mniejszych karpi, linów i karasi doskonale sprawdza się metoda spławikowa oraz drgająca szczytówka z koszyczkiem zanętowym. Z przynęt najskuteczniejsze są kukurydza konserwowa i białe robaki. Warto też sięgnąć po gotowane ziemniaki lub pęczki rosówek. Sprawdzone zapachy to wanilia, truskawka, czekolada z truskawką, a wiosną zapachy naturalne, jak krab czy ryba.

Jeśli ktoś chce zapolować na największe karpie, musi zastosować przynęty selektywne, np. duże kulki proteinowe lub tzw. bałwanki z dwóch kulek, i powinien łowić daleko od brzegu, w środkowej partii zbiornika.

Sekrety łowiska

Łowisko ma równe dno, ale przez całą długość zbiornika między mnichami stawu ciągnie się nieco głębsza rynna. Tam należy szukać większych ryb, zwłaszcza podczas gorących, letnich dni.

Informacje

Łowiskiem opiekuje się Ośrodek Zarybieniowy OM PZW w Halinowie, tel. (22) 783 60 28. Czynne od 15.04 do 15.10 od wtorku do piątku w godz. 6.00–19.00, w soboty, niedziele i święta od godz. 5.00, natomiast w poniedziałki jest nieczynne. Obowiązuje opłata 3 zł za godzinę wędkowania oraz opłata za zabierane z łowiska ryby. Nie wolno spinningować. Na miejscu znajduje się parking, bar, można kupić przynęty i zanęty. Dojazd z Warszawy w kierunku Mińska Mazowieckiego. W miejscowości Konik Nowy należy skręcić w lewo i kierować się na Halinów.

Dane łowiska
W okolicy