Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Chalinek

Chalinek to małe i dzikie jezioro leżące na terenie Pojezierza Poznańskiego. Jest ciekawą propozycją dla łowców szczupaków.

Chalinek to niewielkie łowisko o powierzchni nieprzekraczającej 15 ha. Akwen znajduje się na terenie wielkopolskiej gminy Sieraków. Jest to dość płytki zbiornik, którego maksymalna głębokość nie przekracza 6 m. Możliwość korzystania ze środków pływających w pełni rekompensuje trudno dostępny brzeg łowiska. Nad Chalinek warto zawitać ze swoją łodzią lub pontonem. Niewielka powierzchnia sprawia, że łowisko można obłowić w ciągu zaledwie jednego dnia. Każdy spinningista ma realne szanse na złowienie miarowego szczupaka. Srebrna obrotówka podana wzdłuż pasa trzcin powinna ułatwić drogę do sukcesu. Trzeba jednak pamiętać o dużej liczbie podwodnych zaczepów. Spinningowanie średniej wielkości woblerem może nie jest ekonomiczne, ale z pewnością zwiększa szanse na hol zębacza. Szczupaki najlepiej współpracują w maju i wrześniu. Lato jest dobrą porą na przechytrzenie pięknie ubarwionego okonia. Pasiaki nie imponują rozmiarem, ale kopyto o długości 5 cm w kolorze motor oil sprawi, że podczas jednej wyprawy złowimy naprawdę sporo garbusków. Odradzam stosowanie bocznego troka. Mała guma na główce dżigowej jest lepszym rozwiązaniem. Wędkarze lubiący łowić płocie i leszcze nie będą narzekać. W łowisku pływają duże płocie, które najłatwiej łowić za pomocą odległościówki. Najlepszy czas połowu płoci to wiosna. W tym okresie dobrą przynętą są pojedyncze czerwone robaki.

Sekrety łowiska:

Przynętą numer jeden jest żółty Slider Salmo w czarne pasy. Jest to bardzo dobra przynęta, szczególnie we wrześniu. Wiosną lepsze są obrotówki.

Informacje:

Licencje wędkarskie można nabyć w położonym niedaleko Gospodarstwie Rybackim Sieraków, ul. Wieleńska 16, tel. 612 952 265. W pobliżu jeziora Chalinek znajduje się bardzo ciekawe Jezioro Śremskie.

 

Ryby:

szczupaki, okonie, leszcze, płocie

Przynęty:

obrotówki, woblery, gumy, czerwone robaki, ziarna zbóż

Dane łowiska
W okolicy