...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Kupiszewo

Położone w zachodniej części Wielkopolski Kupiszewo jest chętnie odwiedzane przez wędkarzy i organizatorów zawodów wędkarskich.

Kupiszewo to niewielkie, ale interesujące jezioro o powierzchni 10,23 ha. Jego średnia głębokość wynosi około 5 m, a najgłębsze miejsce – 12 m. Dno nie jest zbyt urozmaicone, ma cechy typowego jeziora leszczowego. Akwen zarybiany jest węgorzami, karpiami, linami, szczupakami, leszczami i sumami. Największą atrakcją Kupiszewa są duże, nawet dwucyfrowe karpie. Po rozmowie z wędkarzem, który cały sezon spędza nad brzegiem tego łowiska, wywnioskowałem, że najlepszych efektów w łowieniu cyprinusów można się spodziewać, stosując karpiową „metodę” lub prostą, ale mocną gruntówkę denną. Leszcze oraz liny i mniejsze karpie można skutecznie łowić mocnym feederem. Kukurydza, kulki proteinowe i białe robaki to dobre i sprawdzone przynęty stosowane podczas połowu ryb spokojnego żeru. Na węgorze i niewielkie sumy wystarczy duży pęk czerwonych robaków. Szczupaki występujące w łowisku chętnie atakują seledynowe kopyta prowadzone techniką opadu. Wędkowanie ułatwia parking dla wędkarzy i liczne pomosty.

Sekrety łowiska:

Duże karpie lubią dużo zjeść, dlatego szczególnie latem należy nęcić grubą i słodką mieszanką zanętową wzbogaconą ziarnami gotowanej kukurydzy.

Informacje:

Dzierżawcą i opiekunem łowiska są Państwo D. i J. Tonakowie. Do jeziora możemy dojechać trasą Wronki–Sieraków. W miejscowości Kłodzisko skręcamy w lewo i już widzimy zbiornik. Zezwolenia wędkarskie można nabyć w starej leśniczówce znajdującej się przy parkingu. Cena sezonowej licencji wynosi 120 zł (dzień + noc). Zezwolenie jednodniowe kosztuje 12 zł.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.