...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Gaik (Kaik)

Jezioro Gaik (Kaik)

Na obrzeżach turystycznego miasta Rucianego-Nidy leży kilka małych, ciekawych i niepowtarzalnych leśnych jeziorek. Gaik jest jednym z nich.

Jeziorko usytuowane jest na przedmieściach Rucianego-Nidy. Widoczne jest z lewej strony drogi nr 58 w kierunku do Pisza. Ma owalny kształt, brzegi są wysokie i zalesione, nad samym jeziorem pokryte trawą, lekko podmokłe, z wieloma powalonymi drzewami. To widoczny ślad egzystencji wodnych inżynierów – bobrów. W środkowej części jezioro łączy się przez kanałek Gaik z Guzianką Dużą, a następnie z Guzianką Małą i stanowi kompleks trzech jezior, które w informatorze Gospodarstwa Rybackiego w Rucianem-Nidzie stanowią jedną całość. Gaik ma 15 ha i jest najmniejszą częścią 106-hektarowego kompleksu. Dno lekko muliste, ze znikomą roślinnością wodną, opada ku środkowej części jeziora. Średnia głębokość w łowisku to około 2 m. Występuje tu większość jeziorowych gatunków ryb ze znaczną przewagą ryb spokojnego żeru. Łowi się leszcze, karasie oraz liny, ale są też płocie i krąpie. Biorą najczęściej na czerwone i kolorowe robaki. Uzupełnieniem rybich przysmaków jest kukurydza. Gaik jest odwiedzany nie tylko przez spławikowców, ale także przez spinningistów. Najczęściej poszukują oni szczupaków oraz okoni. Jako przynęty stosuje się przede wszystkim srebrne wahadła w kształcie Algi lub Morsa oraz twisterki. Sporadycznie trafiają się węgorze.

Sekrety łowiska – Duży pomost znajdujący się po przeciwnej stronie asfaltowej drogi jest znakomitą miejscówką.

Informacje – Jezioro Gaik (Kaik) jest łowiskiem użytkowanym przez Gospodarstwo Rybackie Ruciane-Nida. Licencje można nabyć w siedzibie gospodarstwa, ul. Rybacka 7, tel. (87) 423 10 11, oraz w trzech punktach w Rucianem-Nidzie: 1) Janusz Woch, ul. Kwiatowa 7/24, 12-220 Ruciane-Nida, tel. 505 064 951, 2) Henryk Weydman, ul. Żeglarska 10/5, 12-221 Ruciane-Nida, tel. (87) 423 14 96, 3) PHU-Rudbar, ul. Mazurska 9, 12-221 Ruciane-Nida, tel. (87) 423 11 53.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.