Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Jaśle

Jest to niewielki zbiornik na rzeczce w miejscowości Jaśle. Żyją w nim ładne ryby. Cisza nad wodą dopełnia wędkarskiego szczęście.

Głębokość akwenu wynosi od około 1 m przy wpływie rzeczki do ponad 4 m przy wypływie. W połowie zbiornika znajduje się betonowy pomost, który można wykorzystać do celów wędkarskich. W jego pobliżu zawsze kręcą się drapieżniki. Zbiornik ma dopiero kilka lat, mimo to można spotkać tu różne gatunki ryb. Japońce, karpie, liny, płocie, jazie gwarantują zajęcie dla wędkarzy z lekką gruntówką bądź spławikówką. Zestaw ze spławikiem można usytuować zaraz za trzcinami. Ryby przebywają tam chętnie z powodu dużej ilości pokarmu. Większość białorybu bardzo dobrze bierze na kukurydzę. Aby zwiększyć swoje szanse, niektórzy wędkarze nęcą łowisko kilka dni przed planowaną wyprawą. Z drapieżników możemy się spodziewać szczupaków i okoni. Szczupaki lubią duże obrotówki bądź wahadłówki. Białym twisterem też można dobrze połowić. Na okonie nie wybieram się bez motor oil. Większe osobniki bywają kapryśne. Jednego dnia biorą dobrze, a następnego nie reagują na nic. Czasami mają ochotę na lekką wahadłówkę lub małą obrotówkę.

Sekret łowienia

Najlepsze miejsca na spławikowe łowy są tuż za pasem trzcin. Kanty koryta są wyraźnie zaznaczone. Są to dobre miejsca do położenia zanęty. Świeży chlebek zaciśnięty na haku czasami odczarowuje wodę.

Informacje

Z nowej trasy S7 zjeżdżamy na ,starą siódemkę i na trasie Ostojów–Łączna jest skręt na Stawik. Dojeżdżamy do linii lasu i skręcamy w lewo. Szutrową drogą dojedziemy do zbiornika.

Dane łowiska
W okolicy