Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik Domaniów

Jest to drugi co do wielkości zbiornik zaporowy na Mazowszu. Z brzegu można złowić rekordowe karpie, liny lub leszcze, natomiast z łódki spinningiści łowią sandacze, szczupaki, okonie i bolenie.

Zbiornik Domaniów powstał na rzece Radomce. Został napełniony w 2001 roku. Ma około 500 ha powierzchni, długości ponad 7 km, szerokości około 800 m. Średnia głębokość zbiornika wynosi 2,3 m, maksymalna – 8 m.

Wiosną warto wybrać się nad zbiornik i zapolować na płocie, jazie oraz liny. Wtedy najrybniejsze są płytkie miejsca oddalone od zapory czołowej. W tym czasie dobra jest ochotka. Można też założyć na haczyk białe lub czerwone robaki.

Dla łowców drapieżników prawdziwy sezon zaczyna się 1 czerwca. Na 3-calowe rippery dobrze wtedy biorą sandacze. Na szczupaki lepiej zapolować późnym latem i jesienią. Często przy połowie sandaczy trafiają się okonie i sumy. Dla wytrwałych łowców wyzwaniem są bolenie, które widowiskowo gonią stada uklei.

Domaniów to dobre łowisko karpiowe. Żyją tam okazy ważące ponad 20 kg. Duże karpie najczęściej łowione są na kulki proteinowe o zapachu scopex, krab, wanilia i ryba. Na mniejsze karpie oraz na leszcze dobre są białe lub czerwone robaki, a także makaron, kukurydza lub ciasta.

Sekrety łowiska

Polując na duże karpie, należy unikać małych przynęt, są bowiem zjadane przez kilkukilogramowe leszcze.

Informacje

Zbiornik Domaniów należy do ZO PZW Radom. Obowiązują na nim opłaty okręgowe oraz dopłaty: za łowienie na zbiorniku – 20 zł, za spinning – 15 zł, za łowienie z łodzi – 40 zł.

Od 1 stycznia do końca kwietnia obowiązuje zakaz połowu ze środków pływających. Szczupaki i sandacze mają wymiar 50 cm i limit ilościowy dwie sztuki na dobę. Nie wolno łowić na trolling.

Przynęty

ochotka, białe robaki, czerwone robaki, kulki proteinowe, rippery, twistery

Ryby

leszcze, płocie, liny, karpie, sandacze, szczupaki, okonie

Dane łowiska
W okolicy