...
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiornik w Umrze

Dość nowy zbiornik wodny, typowo rekreacyjny, utworzony na rzece Bobrzy, jest wspaniałym miejscem na rodzinny odpoczynek przy wędkach.

Jest to nieduży, kilkuhektarowy zbiornik o głębokości wynoszącej od około 1 do nawet 3 m. Ma rybostan typowy dla świętokrzyskich zbiorników. Z białorybu przeważają płocie, leszcze, trafiają się piękne jazie, choć przeważają 30-centymetrowe ryby . Wiosną można połowić wzdręg. Przyłowem może być pięknie wybarwiony, gruby lin. Wędkarze wybierają najczęściej lekką gruntówkę bądź metody spławikowe. W zbiorniku występują również karpie. Przeważają „kilówki”, choć nagrodą za dobre przygotowanie łowiska może być sztuka 5–6 kg. Z większymi jest problem ze względu na młody wiek zbiornika. Przyrosty ryb dobrze rokują na przyszłość. Podstawowymi przynętami są białe i czerwone robaki, kukurydza oraz gotowany groch, na który pięknie biorą wiosenne jazie. Z drapieżników przeważają szczupaki. Trafiają się nawet około metrowe sztuki. Siedemdziesiątki nie są rzadkością. Łowione są najczęściej na żywca. Na spinning warto założyć niedużą wahadłówkę, obrotówkę w rozmiarze 2–3 lub lekką gumkę. Niedużą przynętą może się zainteresować okoń. Trafiają się trzydziestaki i większe. Najbardziej smakują im gumki w kolorze motor oil.

Sekrety łowiska

Wiosną warto zanęcić łowisko grochem. Dwudniowe nęcenie wystarczy na przyzwyczajenie ryb do odwiedzania łowiska. Duże liny lubią zjeść połówkę rosówki i kukurydzę. Zawsze wybieram miedziany kolor wahadłówek.

Informacje

Zbiornik znajduje się przy trasie z Zagnańska na Miedzianą Górę. Samochód można zostawić na parkingu. Wokół zbiornika są kosze na śmieci, toalety, jest pięknie przystrzyżona trawa. Jednym słowem – jest to powód do dumy gminy Zagnańsk.

Dane łowiska
W okolicy
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.