Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Gil Wielki

Jezioro jest położone około 10 km na zachód od Ostródy. Wielu wędkarzy uważa, że jest to jedno z najrybniejszych łowisk w tych okolicach.

Jezioro słynie z dużych leszczy – trafiają się sztuki przekraczające 3 kg. Łowi się je głównie na klasyczne zestawy gruntowe lub odległościówkę, w miejscach, gdzie głębokość łowiska przekracza 5 m. Nęci się kukurydzą, przy czym najlepiej sprawdza się kilkudniowe nęcenie. Jako przynętę zakłada się kukurydzę, makaron oraz czerwone i białe robaki. Z ryb niedrapieżnych poza leszczami dominują płocie. Specjaliści łowią na rosówki i ukleje dorodne węgorze. Dno jeziora zbudowane jest z licznych podwodnych górek, co sprzyja drapieżnikom. Jest tu sporo szczupaków i jeszcze więcej okoni. Okonie łowi się głównie na szczytach górek, tam, gdzie grupuje się drobnica. Doskonała metoda to boczny trok. Szczupaków należy szukać nieco głębiej, na spadach górek. Sprawdzają się gumy i duże wirówki z przednim obciążeniem. Szczupaki z Gila nie mają specjalnych upodobań do kolorów przynęt – wystarczą tradycyjne perełki. Jezioro objęte jest strefą ciszy.

Sekrety łowiska:

Doskonałą metodą na gilowe szczupaki jest opad. Łowimy je na spadach podwodnych górek.

Informacje dodatkowe:

Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie w Warlitach. Trzeba mieć specjalne zezwolenie (dodatkowa opłata). Wolno wędkować z łodzi. Z brzegu dostęp jest słaby. Zezwolenia można kupić w ostródzkich sklepach wędkarskich, a także na poczcie. Z wynajęciem łodzi i pokoju nie będzie problemu, gdyż nad jeziorem jest ośrodek wypoczynkowy.

Dane łowiska
W okolicy