Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Rzeka Dunajec powyżej Czorsztyna

Ostatnie kilometry Dunajca powyżej jeziora Czorsztyńskiego ozdabia malowniczy górski krajobraz. Rzeka płynie tu pomiędzy wysokimi, zalesionymi burtami, a niskie partie brzegu przechodzą w kamieniste i czyste plaże.

Dunajec na tytułowym odcinku ma średnio głębokość od kilkudziesięciu centymetrów do ponad metra. Jest to woda górska. Dno jest kamieniste, a przeważają średniej wielkości otoczaki. Nurt tworzy na przemian bystrzyny i wolniejsze oraz głębsze płanie, Wahania wody są bardzo duże. Rzeka płynie tu wartko, ale zwalnia w głębszych rynnach i dołkach. Króluje muchówka, rzadziej spławik. Nie ma zbyt dużej presji wędkarskiej i łatwo znaleźć miejsce, w którym można w spokoju powędkować i podziwiać przyrodę. W górę od korony jazu w miejscowości Waksmund wolno łowić tylko na sztuczną muchę. Z muchówką najlepiej pochodzić od mostu w Łopusznej w górę rzeki, aż do połączenia Czarnego i Białego Dunajca. Łowi się tu średniej wielkości pstrągi i lipienie. W dół, im bliżej jeziora Czorsztyńskiego, tym większa szansa na grubego klenia. Na tym odcinku występują również płocie, świnki i ukleje. Aby dojechać na miejsce będąc w Nowym Targu, kierujemy się na Nowy Sącz (drogą nr 969 Nowy Targ – Krościenko – Stary Sącz). Rzeka płynie wzdłuż drogi.

Sekrety łowiska:

W dołkach można łowić piękne klenie na owoce, najlepiej sprawdza się czereśnia i wiśnia podana bolonką z zestawem spławikowym.

Info:

Gospodarzem wody jest Okręg PZW Nowy Sącz tel. 18 441 42 40. Regulamin łowiska jest podany w zezwoleniu na połów ryb. Zezwolenia są dostępne w wybranych sklepach wędkarskich w Krakowie, Nowym Targu oraz w punktach wymienionych na stronie www.pzwns.info.pl.

Dane łowiska
W okolicy