Jezioro Życheckie

Jezioro położone jest przy Żychcach. Jego powierzchnia wynosi 30,08 ha, a maksymalna głębokość dochodzi do 13,5 m. Z jednej strony otacza je wieś, z drugiej rzadki las i pola.

W akwenie występują głównie szczupaki, okonie, płocie, leszcze, karpie i liny. Zębate lubią atakować wszelkiego rodzaju gumy, okonki łowi się na boczny trok z niewielkimi twisterkami i na obrotówki. Czasem skuszą się na rosówkę. Białe ryby biorą na białe i czerwone robaki, kukurydzę, ciasto oraz na kanapki (mady plus kukurydza). Najbardziej popularną metodą na białoryb wśród miejscowych wędkarzy jest spławikówka z zestawem ustawionym tuż przy dnie. Najskuteczniejszą zanętą okazuje się pęczak lub kukurydza, wymieszane z zapachem. Ryby najbardziej lubią brać w godzinach rannych i wieczornych, wyłączając zimę. Na lodzie z powodzeniem można łowić spore sztuki przez cały dzień. Wędkarze często o tej porze nastawiają się na duże leszcze lub okonie. Cały brzeg jeziora jest dostępny do łowienia z brzegu, choć lepiej wziąć ze sobą łódkę dla wygody i szybszego zbadania łowiska. Jeśli jednak nie dysponujemy łodzią, można założyć spodniobuty lub wodery.

Sekrety łowiska

Dobrą miejscówką na szczupaki jest tył jeziora. Okonie trzymają się zazwyczaj zwalonych drzew i trzcin.

Informacje

Gospodarzem jeziora jest Okręg Słupski PZW, a wodą bezpośrednio opiekuje się koło Konarzyny. Aby dojechać nad jezioro, należy w miejscowości Konarzyny skręcić na Żychce. Gdy tam dotrzemy, można zostawić samochód przy samej wodzie, ponieważ jezioro sąsiaduje z wsią.

Dane łowiska
W okolicy
Autorzy