Zbiornik Łąka jest położony na terenie Katowickiego Parku Leśnego im. Romana Stachonia. Powierzchnia tego akwenu wynosi 12,4 ha. Linia brzegowa jest dość urozmaicona, a głębokość zmienna – są kilkumetrowe doły i wypłycenia. Brzegi łatwo dostępne ze wszystkich stron. Przy zbiorniku znajduje się alejka spacerowa.
Łąka jest intensywnie zarybiana. Rybostan zbiornika to karpie, płocie, wzdręgi, leszcze, liny, amury, a z drapieżników – okonie, szczupaki, sandacze, węgorze i sumy. Zbiornik był zarybiany także pstrągami tęczowymi i jaziami. Mimo że Łąka leży tuż obok dużych osiedli, jest tu cicho i spokojnie, a gwar miasta nie jest dokuczliwy. To ciekawe łowisko dla spinningistów, z licznymi, gwałtownymi spadami dna do kilkumetrowej głębokości, zatem jest gdzie szukać drapieżników. Liczne są okonie. Jeżeli trafimy na watahę, możemy złowić przyzwoite sztuki. Szczupaków i sandaczy też jest sporo, ale wędkarzom raczej trafiają się mniejsze ryby.
Na Łące często trenują spławikowi wyczynowcy. Kto lubi łowić płocie, a interesują go większe sztuki, z pewnością znajdzie tu łowisko dla siebie. Znajdujący się obok leśny park to ulubione miejsce niedzielnego wypoczynku wielu mieszkańców Katowic.
Sekrety łowiska: Zbiornik ten pokazuje, na co go stać, podczas pierwszych lodów, zwłaszcza gdy łowi się grube okonie. To także najbliższe centrum Katowic miejsce, gdzie można się wybrać na sandacze. Choć wolno łowić tu tylko z brzegu, dzięki stromym spadom dna można spinningiem dotrzeć to mętnookich.
Informacje: Łąka jest łowiskiem okręgu PZW Katowice. Wędkowanie jest dozwolone tylko w porze dziennej. Dojazd do łowiska autobusami PKM z katowickiego dworca w kierunku Osiedla Paderewskiego, stamtąd piętnaście minut pieszo. W okolicy zbiornika punkty gastronomiczne, miejsca spacerowe i ścieżki rowerowe.