Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Drwęckie – część Samborowska

Niegdyś wędkowanie było tu zabronione. Obecnie łowisko jest dostępne dla wędkarzy za dodatkową opłatą i można w nim złowić naprawdę przyzwoite ryby.

Część Samborska rozciąga się na długości ponad 10 km. Jej średnia głębokość wynosi 2 metry. Ale są też głębokie doły. Najgłębszy z nich ma 13 metrów i znajduje się w okolicy wsi Samborowo. To znakomite zimowe łowisko ryb spokojnego żeru i okoni.

Mimo niewielkiej głębokości w zbiorniku jest sporo leszczy. Latem łowi się je na grunt lub na spławikówki na całym akwenie. Wystarczy poszukać niewielkiego przegłębienia i nęcić je przez kilka dni.

W akwenie są także liny. Łowi się je w kępach kaczeńców, najczęściej na głowy rosówek. Najlepszą porą jest późna wiosna.

Jest tu sporo drapieżników. Szczupaki biorą zarówno na żywca, jak i na spinning. Należy ich szukać wśród łanów roślinności. Dobrymi przynętami są twistery uzbrojone lekkimi główkami. Należy je prowadzić skokami. Podobnie łowi się okonie, lepiej sprawdza się tu metoda główki niż bocznego troka. Skuteczne bywają małe woblerki. Zimą, podczas połowu spod lodu, stosuje się mormyszki.

Co ciekawe, w tak płytkiej części jeziora można złowić nawet sandacze. Drapieżniki te zapędzają się tutaj z drugiej części akwenu, zwanej „miejską”.

Ryby:

Okoń, szczupak, leszcz, płoć, lin

Przynęty:

Twistery, woblery, białe robaki, ziarna zbóż, czerwone robaki

Sekrety łowiska:

W czerwcu i lipcu na boczny trok oprócz okoni łowi się także okazałe wzdręgi i leszcze. W miejscach porośniętych kaczeńcami należy szukać niewielkich korytarzy wolnych od roślin. W tym okresie znakomicie biorą również liny.

Informacje:

Gospodarzem łowiska jest Gospodarstwo Rybackie w Warlitach. Do wędkowania w tej części jeziora upoważnia wykupienie specjalnego zezwolenia. Wolno łowić z łodzi (z brzegu nie ma dostępu). Zezwolenia można wykupić w ostródzkich sklepach wędkarskich, a także na poczcie. Z wynajęciem łodzi i pokoju nie będzie problemu – przy drugiej części jeziora jest kilka ośrodków wypoczynkowych oraz przystani żeglarskich. Nad wodę można dotrzeć od strony Ostródy i przepłynąć łódką na część Samborowską.

Dane łowiska
Adres
14-100 Ostróda, Warlity Wielkie 9
Właściciel
Gospodarstwo Rybackie w Warlitach
Województwo
Powiat
Telefon
0896461401
W okolicy