Piaskownia w Chrząstawie Wielkiej

Zaledwie 20 km od centrum Wrocławia leżą „trzy stawy”, czyli piaskownia w Chrząstawie Wielkiej (gmina Czernica). Największą atrakcją łowiska są karpie o masie około 5 kg oraz rzadsze i większe amury.

W ciepłych porach roku gości tam wielu amatorów letniego wypoczynku, ale nawet w sezonie wakacyjnym można tam zaliczyć udaną zasiadkę karpiową, ponieważ tylko jeden akwen udostępniony jest do kąpieli. Wędkarsko najatrakcyjniejszy jest staw znajdujący się po prawej stronie od wjazdu na łowisko. Jest on najstarszy i najdzikszy. Brzegi porośnięte są trzciną. Znajdziemy tutaj wiele dogodnych do łowienia stanowisk. Dno jest piaszczyste, pofałdowane i szybko opada. Najpopularniejsze przynęty to owocowe kulki proteinowe, szczególnie truskawkowe, ale jesienią również o rybim zapachu.

Jesienią warto zapolować na szczupaki z żywcem zarzuconym w pobliżu trzcin. Duża ilość młodocianych drapieżników buszujących wiosną w trzcinach dobrze rokuje na przyszłość. Niespodzianką bywa sandacz, ale trudno go złowić.

Pozostałe dwa stawy też są godne uwagi. Każdy z nich jest inny i w obu pływają karpie i amury. Trzeba jednak czasu, by je poznać i być na bieżąco, gdyż kopalnia pisaku jest ciągle eksploatowana i łowisko się ciągle zmienia.

Sekrety łowiska

Dobrze przygotowane łowisko może obdarzyć wędkarza dużym amurem. Polecam nęcić gotowaną kukurydzą okolice wysepki na środku najstarszego stawu.

Informacje

Stawy należą do kopalni kruszywa Piaskop s.c. (tel. 71 381 90 18) . Obowiązuje zakaz używania środków pływających w celach wędkarskich. Na łowisku jest dużo miejsca, żeby zaparkować samochód. Opłaty wynosi 5 zł za jedną wędkę za 12 godzin wędkowania. Zezwolenie można wykupić w biurze na miejscu.

Dane łowiska
W okolicy
Autorzy