Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Jezioro Niegocin

Niegocin to raj nie tylko dla żeglarzy i motorowodniaków. To także świetne łowisko wielu gatunków ryb.

Akwen usytuowany jest na południe od Giżycka. Ma 2600 ha powierzchni. Maksymalna głębokość sięga niemal 40 m. Jezioro charakteryzuje się niezwykle urozmaiconą linią brzegową. Równie ciekawe jest dno, pełne górek podwodnych, blatów, przegłębień i rozległych wypłyceń.

Niegocin jest znakomitym łowiskiem drapieżników. Najwięcej jest okoni. Wędkarze często łowią sztuki o wadze 400-800 g. Z przynęt sprawdzają się przede wszystkim gumy w kolorach: perłowym z czarnym grzbietem, motor oil i fioletowym.

W akwenie są sandacze. Łowi się je przy kamienistych i piaszczystych górkach rozsianych po całym jeziorze. Miejscowi łowią je głównie na żywca lub martwą rybkę.

Najwięcej szczupaków jest w miejscach bogato porośniętych roślinnością. Jednak okazy łowi się przede wszystkim na trolling. Najlepszymi okresami połowów są czerwiec i lipiec oraz wrzesień i październik.

Niegocin słynie z węgorzy, a także z pięknych leszczy (2-4 kg), dorodnych płoci oraz wzdręg.

Informacje dodatkowe

Dzierżawcą wody jest Gospodarstwo Rybackie Piękna Góra. Znajduje się ono 2 km na zachód od Giżycka – droga na Kętrzyn. Tam można wykupić zezwolenia. Są one dostępne także na poczcie głównej w Giżycku oraz na stacji paliw przy obwodnicy. Do trollingowania upoważnia specjalna dopłata. Łódź można wypożyczyć w Almaturze nad jeziorem Kisajno. Nad wodą jest sporo ośrodków, pensjonatów i hoteli. Dodatkowe informacje znajdują się na stronie www.gizycko.pl.

Dane łowiska
W okolicy