Search
Close this search box.
Search
Close this search box.
setTimeout(function(){(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({})}, 1000);

Zbiorniki Lisowskie i Morgi

W południowej części Warszawy znajdują się dwa ciekawe jeziorka, na których postało warte odwiedzenia łowisko.

Lisowskie i Morgi to dwa niewielkie zbiorniki, powstałe prawdopodobnie w wyniku nagromadzenia się wód z kanałów melioracyjnych. Kilka lat temu trafiły w prywatną dzierżawę i powstało tutaj łowisko specjalne. Od większości typowych stawów komercyjnych odróżnia je dziki i naturalny charakter wody. Zbiorniki są porośnięte roślinnością, otoczone trzcinami i drzewami. Nieliczne pomosty wędkarskie nie ingerują zbytnio w krajobraz. Średnia głębokości wynosi około 1,5–2 m, chociaż znaleźć można też głębsze dołki. Łowi się tutaj przede wszystkim karpie, amury, karasie, leszcze, płocie, wzdręgi i szczupaki. Łowisko jest regularnie zarybiane. Do największych atrakcji należą dorodne karasie, nierzadko osiągające masę 1 kg, oraz leszcze o masie dochodzącej do 3 kg. Wędkarze najczęściej stosują metodę spławikową i lekką gruntówkę. W gorące dni warto spróbować powierzchniowych połów karpi.

Łowisko jest chętnie odwiedzane przez wędkarzy, dlatego warto przyjechać tutaj
w dzień powszedni. Wędkarze najchętniej łowią w pobliżu parkingu i mostu na
ul. Rosochatej. W poszukiwaniu spokoju warto więc udać się w południowy koniec łowiska. Można tu znaleźć znacznie większe partie wody pozbawione roślinności i ta część stwarza największe możliwości udanego spinnigowania za szczupakiem. Z racji niewielkiej głębokości zastosowanie znajdą wszelkie płytko schodzące woblery, slidery, lekkie obrotówki i gumy na najlżejszych główkach.

Sekret łowiska

Prawdziwą zmorą są sumiki karłowate, których jest tu po prostu zatrzęsienie. Dlatego lepiej unikać przynęt zwierzęcych, które są od razu atakowane przez byczki.

Informacje

Jadąc w kierunku Konstancina, należy skręcić w lewo, w ulicę Zapłocie, a potem w ul. Rosochatą, prowadzącą aż do zbiornika. Dojazd również autobusem linii 725. Łowisko jest czynne od godz. 5.00 do 23.00, po uzgodnieniu istnieje możliwość wędkowania w nocy. Obowiązuje opłata dzienna 10 zł, jak również karnety roczne w wysokości 250 zł  oraz opłata za zabierane z łowiska karpie, amury i szczupaki.

Dane łowiska
W okolicy